Duo H+H: Titul? Proč ne.

  • Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou by rády navázaly na své vítězné tažení. Minulý týden vyhrály titul v Moskvě a na Turnaji mistryň v Singapuru by rády přidaly další úspěchy. Hned ve čtvrtfinále ale narazí na ruskou dvojici Makarovová/Vesninová, kterou nikdy nedokázaly porazit.
    26. 10. 2016, 09:36 | Aktuality |  7 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     

Tenistky Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou přiletěly na svůj třetí Turnaj mistryň dobře naladěné. Stříbrné olympijské medailistky z Londýna vyhrály před cestou na vrchol sezony čtyřhru na halovém turnaji v Moskvě a rády by ve vítězném tažení pokračovaly i v Singapuru.

"Máme radost, určitě nám to tady pomůže. Ale je hodně těžké mluvit o titulu. Ale proč ne? Přijely jsme hrát dobře, tak uvidíme," řekla Hlaváčková. "V Moskvě jsem otáčely jednou i z mečbolu. Jsme připravené na vše," přidala Hradecká.

Sezonu začal tým přezdívaný H+H skvěle finálovou účastí na Australian Open. Pak prohrály v Riu de Janeiro v boji olympijský bronz s krajankami Lucií Šafářovou a Barborou Strýcovou a formu korunovaly tituly v Québecu a v Moskvě.

"Vyhovuje nám hrát v hale, to je největší důvod," uvedla Hlaváčková, co dostalo jejich dvojici do pohody a proč slavily první vavříny od triumfu na US Open 2013.

Sezonu obecně hodnotí pozitivně. "Nebyla vůbec špatná. Mohla by být samozřejmě ještě lepší, kdybychom během roku neprohrály tolik těch super tie-breaků. Chybělo trochu štěstíčka," řekla jednatřicetiletá Hradecká.

"Měly jsme dva cíle - dostat se na olympiádu a na Masters, což jsme dokázaly. Na olympiádě chyběl kousíček k dalšímu extra cíli. Tady to je odměna za tvrdou práci," doplnila Hlaváčková.

Hlaváčková už je fit po zranění z olympiády, kde ji v semifinále nastřelila Švýcarka Martina Hingisová do obličeje a výsledkem byla zlomenina podočnicové kosti. "Někdo se mě teď ptal na obličej a já říkala: Co? Co? Už o ničem nevím," řekla.

Od Ria proti sobě s Hingisovou nehrály. Ke vzájemnému souboji může teoreticky dojít v semifinále v Singapuru. Ač byla po hrách na Švýcarku naštvaná, nyní už se nad incident povznesla. "Samozřejmě. Už to nebudeme brát nikdy osobně," konstatovala.

Los v Singapuru k nim byl přísný. V boji postup do semifinále se utkají s Ruskami Jekatěrinou Makarovovou a Jelenou Vesninovou, olympijskými vítězkami z Ria, které dosud nikdy neporazily.

"Jedna je pravačka, druhá levačka. Člověk si na to chvilku zvyká, z jaké strany se točí servis. Jsou výborné singlistky a na síti mají přehled. Musíme být agresivní a nečekat, že by se utkání mělo vyhrát samo," řekla Hradecká.

Zatímco loni se deblový turnaj na vrcholu sezony hrál ve skupinách, letos se vrátil k tradičnímu systému v pavouku. Hlaváčková by preferovala skupiny a měla i jeden návrh.

"Nejlepší by bylo hrát ve skupinách a rovnou finále. Myslím, že je škoda, když se kvalifikuje osm týmů a čtyři hned vypadnou. Mělo by to být jako v singlu, aby se porovnaly síly. Ale takhle to je, budeme s tím bojovat," řekla.

Před Turnajem mistryň, na kterém si před čtyřmi lety zahrály v Istanbulu finále, už by se mohly cítit unavené. "Sil je dost," ujišťuje Hradecká, kterou ještě čeká finále Fed Cupu proti Francii a poté ještě jeden menší turnaj ve dvouhře. "Pak přijde dovolená, už se těším někam do tepla, ale ještě to v hlavě nemám," řekla Hradecká.

I Hlaváčková možná vyrazí s přítelem někam na dovolenou, ale nic konkrétního v hlavě nemá. "V listopadu si trošku odpočinu, ale plánuju pořád hrát, protože mám problémy s ramenem a nemůžu si dát úplné volno na týden," uvedla.

TenisPortal.cz, ČTK, Ondřej Jirásek
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (7)
26.10.2016 16:54Od: tommr zítřejší program českých hráček
od 7:30 hraje Karolína Plíšková spolu s Goergesovou proti Francouzkám a od 15:30 Lucka Šafářová spolu s BMS proti páru Babos/Shvedova ...
Háčka budou hrát až v pátek ...
[ Reagovat ]
26.10.2016 19:17Od: PetaM
A bude to i na ČT, jupí! :)
[ Reagovat ]
26.10.2016 15:24Od: Fandina
Háčkám přeji titul ze všech nejvíc. Ale ten los je tedy děs. Horší už to být nemohlo. Držím palce Háčkované Holky, pojďte!!!
[ Reagovat ]
26.10.2016 21:51Od: FulnekUltras
předčasné finále
[ Reagovat ]
26.10.2016 13:18Od: tommr Háčka
mají ve čtvrtfinále asi nejtěžší možný soupeřky. Myslím si, že Rusky jsou silnější než Francouzky nebo Hingis/Mirza i když se jim v poslední době moc nedařilo. Háčka to navíc proti nim moc neumí. Přesto ale věřím, že by to konečně mohly zlomit a přes Rusky postoupit ... :)
[ Reagovat ]
26.10.2016 10:33Od: PetaM
Pokud holky konečně porazíte Makarovou a Vesninu, tak věřím, že klidně můžete vyhrát. Tohle je pro vás nejtěžší pár. A systém skupin byl super. Snad zase příští rok no ... :) Tak hodně štěstí a na ně! :)
[ Reagovat ]
26.10.2016 11:54Od: slacker
System skupin? Hravali 4 pary a skupiny nebyli, loni to zvedli na 8 parum, tak sz toho nedelej ze to byla tradice hrat na MAsters debly ve skupinach, nebyla
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
TOPlist