Favorité v Halle nezaváhali, postoupili všichni nasazení

13. 6. 2013, 18:53
Aktuality 9
Bez jediného překvapení se v Halle odehrály dnešní osmifinálové zápasy. Postup si vybojovali všichni nasazení favorité, k radosti domácích diváků také němečtí tenisté Philipp Kohlschreiber a Florian Mayer.
Richard Gasquet

Druhý nasazený Richard Gasquet nastoupil ke svému úvodnímu zápasu na turnaji proti Jürgenu Melzerovi, nad kterým vyhrál poslední dva zápasy bez ztráty setu. Lépe si Rakušan nevedl ani dnes: favorizovanému Gasquetovi stačil k zisku prvního setu jediný brejk, protože své servisy si pohlídal, a ve druhém setu už Francouz na kurtu dominoval. Melzer uhrál jediný game a s turnajem se rozloučil výsledkem 3-6 1-6.

O semifinále si Gasquet zahraje s domácím Florianem Mayerem, který dnes v souboji jmenovců vyřadil Argentince Leonarda Mayera. Tomu dnes vůbec nevyšel vstup do zápasu, ve kterém rychle prohrával 1-5, a osmý hráč v pavouku Florian Mayer byl jasně lepší i v následující sadě. V ní sice Leonard Mayer dokázal ze stavu 0-4 snížit na 3-5, vzápětí ale znovu přišel o podání a prohrál tak 2-6 3-6.

V čistě německém souboji dnes uspěl Philipp Kohlschreiber, který proti Tobiasi Kamkemu předvedl suverénní výkon na podání. O servis si šestý nasazený hráč nepřišel ani jednou a díky jednomu brejku v každém setu zvítězil 6-4 6-3.

Jako poslední mezi osmičku nejlepších postoupil domácí obhájce titulu Tommy Haas. Pětatřicetiletý Němec si dnes po setech 7-6 6-4 poradil s nevyzpytatelným Lotyšem Ernestsem Gulbisem, kterého porazil podruhé během necelých dvou měsíců. O postup do semifinále, ve kterém může dojít na reprízu loňského finále proti Federerovi, se Haas utká s Francouzem Gaelem Monfilsem.

Výsledky - Halle (tráva, dotace 779.665 eur):
Dvouhra - osmifinále:
Gasquet (2-Fr.) - Melzer (Rak.) 6:3, 6:1, Haas (3-Něm.) - Gulbis (Lot.) 7:6 (7:5), 6:4, Kohlschreiber (6-Něm.) - Kamke (Něm.) 6:4, 6:3, Mayer (8-Něm.) - Mayer (Arg.) 6:2, 6:3.