Goffin po týdnu slaví další triumf. Nejcennější titul vybojoval v Tokiu

• ATP TOKIO - Tři roky čekal Belgičan David Goffin na turnajové vítězství, nyní ovládl dva podniky během dvou týdnů. Po triumfu v Shenzhenu se ze svého čtvrtého a dosud nejcennějšího titulu raduje na podniku ATP 500 v Tokiu, když ve finále přehrál Francouze Adriana Mannarina. Ten prohrál i své čtvrté finále.
    8. 10., aktualizováno | Aktuality |  9 komentářů
    Ilustrační fotografie

David Goffin si v roce 2014 zahrál poprvé ve finále a Kitzbühelu i Métách ho proměnil v titul. Dalších šest finálových zápasů prohrál, černou sérii zlomil až po dlouhých třech letech minulý týden v čínském Shenzhenu.

V Asii nalezenou formu a sebevědomí prodal i tento týden v Tokiu, kde prodloužil svou neporazitelnost na devět utkání a vyhrál druhý turnaj po sobě. Čtvrtý titul šestatřicetiletý Belgičan získal v Tokiu, kde složil úspěný finálový reparát.

Zatímco loni Goffin ve finále nestačil na Australana Nicka Kyrgiose, dnes si poradil 6-3 7-5 s Adrianem Mannarinem. S o tři roky starším Francouzem neztratil set ani ve třetím vzájemném střetnutí.

Goffin, který si na letošním Roland Garros poranil kotník a na několik týdnů vypadl ze hry, se díky skvělé formě posunul už na osmé místo v žebříčku letošní sezony. To zajišťuje postup na Turnaj mistrů do Londýna, na kterém si zahrál poprvé loni jako náhradník. Letos by se mohl premiérově kvalifikovat přímo.

Devětadvacetiletý přemožitel Jiřího Veselého z druhého kola Mannarino, jenž včera vyřadil nasazenou jedničku Marina Čiliče, prohrál i své čtvrté finále na okruhu ATP. Letos neuspěl podruhé.

Senzačními vítězi čtyřhry se stali domácí tenisté Ben McLachlan a Jasutaka Učijama, kteří startovali v soutěži na divokou kartu. Ve finále porazili druhý nasazený britsko-brazilský pár Jamie Murray a Bruno Soares 6-4 7-6. Novozélandský rodák McLachlan přitom hrál v hlavní soutěži ATP Tour poprvé v kariéře.