Hlaváčková s Hradeckou světové jedničky nepřekvapily a semifinále si nezajistily

28. 10. 2015, 07:48
Aktuality 9
TURNAJ MISTRYŇ - Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká se dnes mohly stát prvními semifinalistkami Turnaje mistryň, nepovedlo se jim však porazit světové jedničky Martinu Hingisovou se Saniou Hingisovou. O postup ze skupiny budou hrát v pátek proti Američankám Raquel Kopsové-Jonesová a Abigail Spearsové.
Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká

Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká v prvním zápase na Turnaji mistryň porazily duo Babosová/Mladenovicová a před dnešním druhým vystoupením měly jednu jistotu: pokud porazí světové jedničky Martinu Hingsovou a Saniu Mirzaovou, zajistí si jako první pár postup do semifinále.

České tenistky ale v prvním vzájemném střetnutí s nejlepším deblovým párem současnosti neuspěly. V druhém setu neudržely vedení 4-1 a s vítězkami osmi letošních turnajů prohrály 3-6 4-6.

"Jsou nejlepším párem světa a na kurtu to bylo znát. Po pomalém začátku jsme se do toho dostaly a škoda, že jsme nevyužily šance ve druhém setu," komentovala Hlaváčková.

"Ve druhém setu jsme chtěly hrát více na jistotu, ale to na téhle úrovni moc dobře nejde," řekla osmadvacetiletá Indka Mirzaová, jež loni v Singapuru triumfovala se Carou Blackovou. Letos s o šest let starší Švýcarkou Hingisovou, se kterou dnes vyhrály už 19. zápas v řadě, mají po dvou dvousetových výhrách nakročeno do semifinále, ale definitivní jistotu postupu nejvýše nasazené tenistky ještě nemají.

Hlaváčková s Hradeckou jsou před posledním zápasem ve skupině v podobné situaci jako Petra Kvitová ve dvouhře. Na semifinále jim teoreticky nemusí stačit ani výhra 2-0, ale druhé místo ve skupině jim za jistých okolností může zajistit paradoxně i porážka.

* o pořadí rozhodne poměr vyhraných/prohraných gamů

České deblistky se v pátek utkají s Američankami Raquel Kopsovou-Jonesovou a Abigail Spearsovou, s nimiž vedou ve vzájemné bilanci 2-1, ale porážku utrpěly před dvěma týdny ve finále v Linci.

"Víme, jak na ně. Letos jsme je jednou porazily a jednou s nimi prohrály. Musíme se soustředit na náš servis, půjdeme do toho a bojovat o sobotu," řekla Hradecká. "Půjde nám o všechno a věřím, že to zvládneme líp," doplnila Hlaváčková.

Kristina Mladenovicová a Timea BabosováV první dnešní čtyřhry Timea Babosová s Kristinou Mladenovicovou porazily 7-6 6-2 Raquel Kopsovou-Jonesovou s Abigail Spearsovou. A zatímco maďarsko-francouzská dvojice si připsala první výhru na turnaji, Američanky ani podruhé neuhrály set a mají minimální šanci na semifinále.

• TURNAJ MISTRYŇ 2015 •
Singapur, tv. povrch, 7.000.000 dolarů
pondělní výsledky (26. 10. 2015)
• Červená skupina •
Hingisová/Mirzaová (1-Švýc./Ind.) - Hlaváčková/Hradecká (7-ČR) 6-3 6-4
Babosová/Mladenovicová (4-Maď./Fr.) - Kopsová-Jones./Spearsová (6-USA) 7-6(5) 6-2