Jednička Petrovová v Quebecu postupuje

28. 10. 2008, 21:20
Aktuality 0
WTA QUEBEC - Na předposlední turnaji WTA této sezony s dotací 175 tisíc dolarů v kanadském Quebecu se dnes poprvé představila nejvýše nasazené Ruska Petrovová. Roli favoritky v úvodním kole zvládla, když sedmnáctileté krajance Marii Mokhové povolila uhrát jen dva gamy.
Naďa Petrovová

Sedmnáctiletá Ruska Maria Mokhová v Kanadě zvládla kvalifikaci, ale na svůj první zápas na okruhu WTA v dobrém vzpomínat nebude. V Quebecu dokázala uhrát jen dva gamy proti světové jedenáctce Petrovové.

Americká tenistka Varvara Lepchenková po úspěchu v kvalifikaci porazila v prvním kole turnaje v Québeku Rossanu de los Riosovou z Paraguaye. Dvaadvacetiletá hráčka vyhrála úterní zápas 6-1 6-3 a její příští soupeřkou bude Naděžda Petrovová.

Úvodní kolo se naopak stalo konečným pro čtvrtou nasazenou hajku Tanasugarnovou, turnajovou osmičkou Arvidssonovou i devítku Lisickou.

Čtvrtfinalistka letošního Wimbledonu Tamarina Tanasugarnová podlehla 2-6 6-7 Francouzce Severine Bremondové.

Švédská tenistka Sofie Arvidssonová nestačila Galinu Voskobjevovou z Kazachstánu, když uhrála jen 5 gamů.

Devatenáctiletá Němka Sabina Lisická si před měsícem zahrála finále na turnaji v uzbeckém Taškentu, ovšem v Kanadě roli nasazené hráčky nezvládla. Maďarce Melindě Czinkové podlehla ve třech setech.