Kerberová v Norimberku nezaváhala, ve čtvrtfinále ji vyzve Plíšková

21. 5. 2014, 22:43
Aktuality 36
WTA NORIMBERK - Karolína Plíšková se v zítřejším čtvrtfinále na turnaji v Norimberku utká s domácí nasazenou jedničkou Angelique Kerberovou. Česká tenistka o čtyři rok starší Němku ještě neporazila, ve dvou duelech s ní neuhrála dokonce ani set, letos v Dauhá ji ale dokázala potrápit.
Angelique Kerberová

Angelique Kerberové se letos na antuce nedařilo. Ve Stuttgartu, v Madridu i v Římě ztroskotala hned na své první soupeřce a navíc měla problémy se zády. Své první výhry v přípravě na French Open se dočkala až tento týden v generálce na domácím turnaji v Norimberku, kde dnes přidala druhou dvousetovou výhru.

Nasazená jednička si po Erakovicové poradila i s dvacetiletou krajankou Annou-Lenou Friedsamovou, kterou zdolala 6-2 7-6. Šestadvacetiletá Kerberová začala zápas ziskem úvodních čtyř gamů a brzy vedla 6-2 a 2-0. Ve druhé sadě ale celkem třikrát neudržela náskok brejku a o svém postupu tak rozhodla až suverénně vyhraným tie-breakem.

"První set byl dobrý - měla jsem ze hry dobrý pocit a našla jsem svůj rytmus. Ve druhém však Anna-Lena hrála skvěle, hrála mnohem agresivněji. Je to velký talent německého tenisu," řekla Kerberová. "Ale jsem spokojená s tím, že jsem dodržela svůj herní plán a že jsem byla schopná vyhrát. Jsem ráda, že si před Paříží zahraju další zápas," dodala světová devítka.

Ve čtvrtečním čtvrtfinále se Kerberová utká s českou tenistkou Karolínou Plíškovou, kterou porazila letos v Dauhá i před třemi lety v Kodani 2-0 na sety.

"Vím, že to bude těžký zápas, protože jsem s ní hrála v Dauhá a byl to velmi vyrovnaný zápas. Ona má skvělý servis a míčky trefuje velmi rychle, takže se musím dobře pohybovat. Musím na to být připravená," uvedl Kerberová.

Plíšková dnes postoupila už do semifinále čtyřhry, ve které hraje s Nizozemkou Michaellou Krajicekovou.

- WTA INTERNATIONAL NORIMBERK -
(Německo, antuka, 250.000 dolarů)
středeční výsledky (21. 05. 2014)
Kerberová (1-Něm.) - Friedsamová (Něm.) 6-2 7-6(0)
Svitolinová (4-Ukr.) - Vidaganyová (Šp.) 7-6(5) 6-3
Garciaová (7-Fr.) - Pfizenmaierová (Něm.) 7-5 5-7 6-3
Barthelová (Něm.) - Becková (8-Něm.) 6-2 6-4
• Čtyřhra - čtvrtfinále •
Krajiceková/Karolína Plíšková (Niz./ČR) - Kalašnikovová/Piterová (4-Gruz./Pol.) 6-4 7-6(7)