Kr. Plíšková porazila i Arruabarrenaovou a bude útočit na první letošní semifinále

22. 5. 2018, 16:29
Aktuality 13
WTA NORIMBERK - Kristýna Plíšková pokračuje na turnaji WTA International v Norimberku v solidní antukové formě. Šestadvacetiletá Češka po skalpu domácí Görgesové ve druhém kole porazila Laru Arruabarrenaovou ze Španělska. O první letošní semifinále si zahraje se Švédkou Johannou Larssonovou.
Kristýna Plíšková

Kristýna Plíšková až na jednu výjimku zatím prožívá velmi úspěšné antukové jaro. Česká tenistka si v Charlestonu i v pražské Stromovce zahrála čtvrtfinále a na prestižním turnaji v Madridu prošla z kvalifikace až do osmifinále.

Na solidní výkony z předchozích turnajů úspěšně navazuje na akci WTA International v Norimberku. V prvním kole po velkém boji vyřadila domácí nasazenou dvojku Julii Görgesovou a dnes si v utkání druhého kola poradila 6-3 7-5 s Larou Arruabarrenaovou. Se Španělkou srovnala vzájemnou bilanci.

Plíšková v úvodní sadě excelovala na servisu. Na podání ztratila pouhé dva fiftýny a díky dvěma brejkům šla po půl hodině hry do vedení.

Druhý set byl podstatně vyrovnanější. Rodačka z Loun hned v úvodní hře ztratila servis, ale manko brejku zlikvidovala a v dalším průběhu si poradila se čtyřmi brejkbolovými hrozbami. Do tie-breaku nakonec nemusela. Ve dvanáctém gamu soupeřku brejkla a zápas ukončila. Potřebovala k tomu však celkem osm mečbolů.

Plíšková ve svém čtvrtém letošním čtvrtfinále, třetím na antuce, bude útočit na premiérovou semifinálovou účast v letošním roce. Tu bude mít možnost vybojovat proti Johanně Larssonové, s níž jediný vzájemný duel loni v Hobartu prohrála ve třech setech.

Devětadvacetiletá Švédka Larssonová, aktuálně 97. hráčka světa, dnes smetla 6-3 6-0 Američanku Christinu McHaleovou a stejně jako Plíškovou ji nyní dělí jediná výhra od prvního semifinále v sezoně.

Zítra bude o postup mezi nejlepší osmičku bojovat Kateřina Siniaková. Nasazenou osmičku čeká Veronica Cepedeová z Paraguaye.