Kuzněcovová: Na vyčerpání se snažím nemyslet, chci být pozitivní

  • Sotva přiletěla Světlana Kuzněcovová do Singapuru, už se hnala na trénink. Ruska se teprve v sobotu díky triumfu v Moskvě kvalifikovala na Turnaj mistryň a v neděli už zaháněla únavu na kurtu.
    24. 10. 2016, 09:11 | Aktuality |  5 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

"Snažím se na jet leg a vyčerpání nemyslet, ale je mi jasné, že moje tělo netuší, co se děje," řekla Kuzněcovová, která se mezi osmičku nejlepších hráček sezony dostala pošesté v kariéře, ale poprvé po dlouhých sedmi letech. "Jsem teď oproti soupeřkám v nevýhodě, ale určitě to neznamená, že jsem předem poražená."

Před turnajem v ruské metropoli hrála v čínském Tianjinu a po přesunu do Moskvy šla taky hned trénovat. "Rovnou a stejnou věc dělám taky tady. Potřebuji rozproudit krev a je to dobré, abych si rychle zvykla," řekla Kuzněcovová.

Moc času nemá. Už dnes vstoupí do bojů v Bílé skupině, v které je i s Češkou Karolínou Plíškovou, v duelu proti Polce Agnieszce Radwaňské (h2h 12-4). "Na to nemyslím. O tenisu jsem přemýšlela čtyři týdny v kuse, teď chci pár hodin klid," řekla.

Náročný program příliš nenahrává tomu, aby poprvé v kariéře postoupila na Turnaji mistryň ze skupiny. Na druhou stranu má za sebou obhajobu titulu v Moskvě a věří, že má šanci. "Nevidím důvod, proč ne. Myslím pozitivně. Jsem šťastná a na kurtu nechám všechno. A navíc, nemám ani jinou šanci," usmála se Kuzněcovová.

Jednatřicetiletá Ruska je na Turnaji mistryň poprvé od roku 2009, tehdy se hrálo v katarském Dauhá. "Už jsem zapomněla, jaké to je, a skoro jsem ani nedoufala, že bych se mohla kvalifikovat. Jsem jen nadšená, že jsem tady," řekla Ruska.

Svou kvalifikací na poslední chvíli připravila o start na Turnaji mistryň Johannu Kontaovou. Pro britskou tenistku to muselo být hořké, jelikož v Singapuru už několik dnů trénovala a byla účasti opravdu blízko. "Je mi jí líto, musí to být strašné a nechtěla bych, aby se mi něco podobného stalo. Je to příšerné," řekla Kuzněcovová.

Na druhou stranu si postup uhrála sama, kdežto Kontaová hrála naposledy v Hongkongu, kde odstoupila kvůli zranění břišního svalu. "Nevím, jestli byla zraněná, nebo se tak sama rozhodla, ale přestala hrát. Já jela navíc do Moskvy, protože jsem o to chtěla bojovat," dodala dvojnásobná grandslamová šampionka.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (5)
25.10.2016 11:01Od: littlegeorge Jediný
ruský sportovec,kterému fandím
[ Reagovat ]
25.10.2016 11:09Od: bIbec
já fandím hodně ruským sportovcům (teda spíš tenistkám), ale Světlaně určitě nejvíc. Ale né, protože sou Rusky, na tom nezáleží, ale protože sou to povětšinou sympatické baby.

Ale ve středu tlačím Káju.
[ Reagovat ]
25.10.2016 02:44Od: FulnekUltras Tak tak...
S vyčerpáním kalkulují nanejvýš čecháčci - Rus(ka) bojuje za každých okolností. A věřím, že se to ukáže i ve středu.
[ Reagovat ]
25.10.2016 11:55Od: slacker
Jestli fandis rusce proti cesce tak jsi taky srac.
[ Reagovat ]
25.10.2016 20:43Od: FulnekUltras
To jsou ty nezvladatelné sympatie... ;)
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
TOPlist