Kvitová má za sebou psychicky nejnáročnější sezonu kariéry

  • Petra Kvitová má za sebou psychicky nejnáročnější sezonu kariéry a doufá, že podobné emoce už nezažije. Dvojnásobná vítězka Wimbledonu se v květnu vrátila na dvorce po operaci pořezaných prstů levé ruky z přepadení, už se cítí zase jako normální tenistka a vyhlíží rok 2018.
    24. 10. 2017, 15:53 | Aktuality |  15 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

Sedmadvacetiletá Kvitová byla loni 20. prosince přepadena v prostějovském bytě a pachatel jí pořezal všechny prsty levé ruky, v které drží raketu. Lékaři jí sešili šlachy i nervy a bývalá světová dvojka se vrátila překvapivě už na Roland Garros.

"Po tom všem, co se stalo loni, jsem za ty měsíce, co jsem se vrátila, strašně ráda. Všechno beru pozitivně. Jsem ráda, že jsem zpátky," řekla Kvitová na tiskové konferenci. Seděla při tom na stejném místě jako před deseti měsíci, kdy poprvé předstoupila před novináře po operaci a nevěděla, jestli si ještě zahraje.

Po Roland Garros překvapila výhrou na oblíbené trávě v Birminghamu. Nejlepší tenis předvedla cestou do čtvrtfinále grandslamového US Open a v závěru sezonu se ještě dostala do semifinále velkého turnaje v Pekingu.

Její zkrácená sezona trvala pět měsíců, ale byla ráda, že už je konec. "Čas to byl hrozně emotivní a psychicky náročný. Vzalo mi to spoustu energie. Sice se zdá, že sezona byla krátká, ale psychicky možná nejnáročnější. Tyhle emoce mě už snad nikdy v takové míře nepotkají."

Zpočátku zažívala strach, jestli pohne prsty. "A budu vůbec hrát tenis? Jak ho budu hrát? Jestli budu něco měnit?" říkala si třeba v lednu, když viděla, jak je celý tenisový svět v Austrálii. Proto si hledala jiné aktivity a začala studovat. "Abych zaměstnala hlavu. Všechno ale nakonec dobře dopadlo," oddechla si Kvitová. Cítí se trochu provinile, že teď, když už je zase tenistkou, na učení nemá odhodlání.

Emotivní návrat k tenisu si prožila v Paříži. "Ze začátku to nebylo jednoduché, ale dopadlo to dobře. Cítím se jako normální tenistka, když jdu na zápas," uvedla. Hodně ji nadchl triumf v Birminghamu. Na US Open, kde mimo jiné porazila Španělku Muguruzaovou, ukázala, že může být "starou" Petrou Kvitovou. "Trošku se mi vrátila jistota, to byl povedený turnaj pro psychiku, ale rezerv mám hodně," řekla.

Její ruka nebude už nikdy úplně v pořádku. Prsty v pěst stále nezatne, i když se jejich ohebnost lepší. "Jizvy měknou a pohyblivost je trochu lepší. Pan doktor říkal, že bude trvat rok až dva, než se úplně ustálí. Někdy si přijdu jako postižená, sedím na večeři a snažím se to rozhýbat. Snažím se s tím něco dělat," líčila.

Odehrála jen jedenáct turnajů s bilancí 18-10 a v žebříčku WTA nyní klesla na 29. místo. Sama žebříček nesleduje. "To číslo je asi nejmenší, co jsem měla, ale loni 21. prosince bych za něj byla strašně ráda. S půlkou sezony to není špatné," podotkla.

Přípravu na příští rok zahájí začátkem listopadu v Monaku, na Kanárských ostrovech i v Česku. "Nejsem asi ten člověk, co má velké cíle nebo o nich mluví, radši si to nechám pro sebe," řekla s tím, že za letošním rokem zkusí udělat tlustou čáru. "Snad nejlepší sezona kariéry přijde," doufá.

Fanoušci mohou Kvitovou ještě letos vidět v Praze 20. prosince ve finále extraligy, pokud do něj postoupí Prostějov, a těšit se na ni mohou i v prvním kole Fed Cupu proti Švýcarsku 10. a 11. února v O2 areně a na turnaji WTA v Praze.

TenisPortal.cz, ČTK, Ondřej Jirásek
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (15)
24.10.2017 20:27Od: tommr Petra Kvitová chtěla hrát na ET
a zažádala si - jako loňská vítězka - o divokou kartu na turnaj Elite Trophy do Číny. Nebylo jí ale vyhověno a přednost dostala domácí Pengová ...
Tak to jsem ani nevěděl. Pořadatelé se teda moc nevytáhli ... :(
[ Reagovat ]
24.10.2017 22:48Od: horska.kraslice
No jo, když se Peng nedostala na TM (v deblu), tak bylo jasné, že bude mít zájem o ET. A bohužel téměř jasné, že tu divokou kartu jakožto domácí dostane.... :-(
[ Reagovat ]
24.10.2017 17:09Od: Frick Dozvíme se, co se stalo?
Chci to vědět.
[ Reagovat ]
24.10.2017 17:10Od: blixa
Vyliž si prdel ! ;-)
[ Reagovat ]
24.10.2017 17:28Od: Frick
Jasně. Podle dosud zveřejněných informací se stal velice těžko uvěřitelný incident, ale chít znát skutečnou pravdu se nesluší, bo to nezapadá do rámečku politické korektnosti.
[ Reagovat ]
24.10.2017 17:26Od: poutnik Re: frick
Až skončíš s tou prdel í , tak si to zjisti a neotravuj.
[ Reagovat ]
24.10.2017 17:30Od: triatlet Re: Co se stalo? Co se stalo?
Novotného prase Fricka potrkalo.
[ Reagovat ]
24.10.2017 17:44Od: safi1313
Já nevím, ale mě to třeba taky zajímá... byla to mooc divná událost a ticho po pěšině... spekulace jsou i mezi tenisty/ky velké...
[ Reagovat ]
24.10.2017 17:51Od: Fandina
Někdo ji pořezal, já myslim, ze to stačí.
[ Reagovat ]
24.10.2017 18:23Od: Frick
Nestačí to. Je důležité znát motiv pachatele a zda jednal sám. To má zásadní vliv na Petřinu bezpečnost v budoucnu.
[ Reagovat ]
24.10.2017 18:27Od: Fandina
To samozřejmě ano, ale nedělej z ní nebo jejího okoli hlupáky. Samozřejmě, že takové věci musi brát v úvahu každý, komu se něco stalo.
[ Reagovat ]
24.10.2017 18:38Od: COMEON
wtf :DDD
[ Reagovat ]
24.10.2017 17:07Od: Fandina Petrusce
mococ preji, aby ruku co nejlip zahojila. A jak píše, ta nejlepší sezóna teprve prijde. A držím palce.

Finále extraligy bude letos v Praze, tak to jsem nevěděla. A na Fed v Praze se asi vypravím.
[ Reagovat ]
24.10.2017 17:08Od: Fandina Re: Peti
Pojď!!!
[ Reagovat ]
24.10.2017 16:54Od: tommr Petra Kvitová
je fajn slyšet, že se ta ruka pořád lepší ... :)
Příští rok se snad Petra zase vrátí tam kam patří tzn. do první desítky. V první polovině sezóny až do French Open nebude nic obhajovat takže by jí k tomu měly stačit i průměrný výsledky ...
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
TOPlist