Lacko bude hrát v Tokiu čtvrtfinále

3. 10. 2013, 19:42
Aktuality 45
Slovák Lukáš Lacko si na prestižním turnaji v Tokiu zahraje letos potřetí čtvrtfinále. Daviscupový reprezentant Slovenska vyřadil po Andersonovi i Rogera-Vasselina výhrou 7-5 6-4 a o semifinále si zahraje s Milosem Raonicem.
Lukáš Lacko

První set duelu mezi Lackem a Rogerem-Vasselinem rozhodl dvanáctý gam, ve kterém slovenský tenista prorazil soupeřovo podání.

V začátku druhé sady nejprve oba soupeři prohráli své úvodní servisy, poté za stavu 2-2 odvrátil čtyři brejkboly Lukáš Lacko a v devátém gamu i další dvě soupeřovy šance na brejk. V závěru se pak svěřenec trenéra Ladislava Simona propracoval na returnu ke dvěma mečbolům, přičemž druhý byl využit díky dvojchybě Francouze.

Soupeřem slovenského daviscupového reprezentanta ve čtvrtfinále bude Milos Raonic, který nadále těží ze skvělé formy. Dnes Kanaďan za 77 minut vyprovodil z turnaje Jeremyho Chardyho vítězstvím 6-4 6-4.

Raonic, který se může pyšnit prvenstvím na okruhu ATP v nejvyšší úspěšnosti vyhraných výměn po prvním servisu (81%), tak nadále živí naději na svoji premiérovou účast na Turnaji mistrů. Kanaďan se momentálně nachází na 11. místě v žebříčku o vstupenku do Londýna.

Ve druhém kole uspěl především díky dobrému servisu také Nicolas Almagro, když porazil 6-4 6-2 Argentince Zeballose. „Hrál jsem dneska velmi dobře, skvěle jsem podával a jsem rád za výhru,“ okomentoval po zápase Almagro.

Soupeřem Španěla ve čtvrtfinále bude obhájce titulu Kei Nišikori. Japonec v duelu se Španělem Lopézem získal první set vítězstvím ve zkrácené hře a ve druhém setu soupeři dokonce „nadělil“ kanára.