Larssonová hledá nový impuls ve zkušenostech. Po sedmi letech změnila trenéra

  • Johanna Larssonová se po více než sedmileté spolupráci rozešla s trenérem Mattiasem Arvidssonem. Na novou sezonu se devětadvacetiletá Švédka bude připravovat pod vedením dalšího krajana Magnuse Tiddemana, koučem bývalé světové dvojky Magnuse Normana či sedmičky Thomase Johanssona.
    4. 12., 22:50 | Aktuality |  1 komentář
    Johanna LarssonováJohanna Larssonová 
     
  • Profil hráče

Mattias Arvidsson začal trénovat Johannu Larssonovou během roku 2010 a postupně jí pomohl vyšplhat se na 45. místo světového žebříčku. Švédská tenistka si během vzájemné spolupráce zahrála čtyřikrát ve finále turnaje WTA, z toho třikrát na domácí antuce v Bastadu. To poslední v červenci 2015 proměnila ve svůj jediný titul. 

Výraznějších úspěchů Larssonová dosáhla ve čtyřhře, v níž vyhrála celkem 13 turnajů. Osmkrát triumfovala po boku Kiki Bertensové, s níž si letos při premiéře na Turnaji mistryň zahrála své největší finále a posunula se na 20. místo deblového žebříčku.

Larssonová však stále touží po větším úspěchu ve dvouhře, ve které klesla na 81. místo singlového žebříčku, a rozhodla se pro změnu trenéra. Šestatřicetiletého Arvidssona vyměnila za zkušenějšího čtyřiapadesátiletého Magnuse Tigemanna.

"S Mattiasem jsme dosáhli spousty skvělých úspěchů a dobrého postavení ve světovém žebříčku," hodnotila Larssonová. "Ale s aktuálním postavením v žebříčku spokojená nejsem a ráda bych ho vylepšila," řekla ke svému rozhodnutí udělat zásadní změnu.

S Tidemannem, který trénoval krajany Magnuse Normana, Thomase Johanssona či Francouze Jeremyho Chardyho, zahájí přípravu na novou sezonu v domácích podmínkách v Helsingborgu. 

"Maggo (Magnus Tigemann) je zkušený trenér. Zejména je to dobrý taktik, z čehož chci profitovat v roce 2018," plánuje Larssonová. "Cítím, že můj tenis potřebuje narušit zaběhnuté stereotypy a vložit do něj nový impuls zkušeného trenéra. A jsem ráda, že je to Švéd. Zjednoduší to logistiku a vzájemné dorozumívání."

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (1)
07.12.2017 16:51Od: Krisboy
Hmm, klidně bych to vzal, Johanko. Jen jestli by byl zájem :)
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
TOPlist