Minář postoupil do druhého kola, Zíb a Hernych končí

27. 8. 2008, 08:40
Ivo Minář je teprve druhým českým tenistou, který postoupil v mužské soutěži US Open do druhého kola. Na jeho raketě skončil Němec Nicolas Kiefer, který utkání vzdal ve čtvrtém setu. Blízko postupu byli i Tomáš Zíb a Jan Hernych, oba ale vypadli po prohraných tie-breacích v pátém setu.
Ivo Minář

Ivo Minář sice prohrál s dvacátým nasazeným Kieferem úvodní set 4-6, ovšem nevzdal se a další dvě sady vyhrál. Ve čtvrté pak vedl už 4-1, když Němec utkání vzdal.

Na dosah vítězství byl i Tomáš Zíb, který svedl s domácím Bobby Reynoldsem pětisetovou bitvu. Český tenista v ní nakonec podlehl po setech 4-6 7-6 6-2 4-6 a 6-7, kdy rozhodující tie-break prohrál 4:7.

Nepříliš úspěšné představení českých tenistů na grandslamovém US Open podtrhlo i vyřazení Jana Hernycha, který v pětisetové bitvě nestačil na Itala Flavia Cipollu. Ten se do hlavní soutěže dostal jako náhradník za Rusa Michaila Južného.

Hernych vedl 2-1 na sety, přičemž ve třetím setu povolil soupeři jen dva gamy. Dobře rozehraný zápas ale nedotáhl do vítězného konce. Ve čtvrté sadě nevyužil výhodu brejku a nakonec ji prohrál ve zkrácené hře.

Tie-break rozhodl i v poslední sadě, v níž se na rozdíl od ostatních grandslamů nemusí konečný stav zápasu určit rozdílem dvou her. Cipolla klíčovou zkrácenou hru vyhrál 7:4 a postoupil, naopak Hernych nenavázal na účast ve druhém kole z roku 2006.

Výsledky - US Open - muži:
I. Minář (ČR) - Kiefer (20-Něm.) 4:6, 6:1, 6:4, 4:1 Reynolds (USA) - Zíb (ČR) 6:4, 6:7 (3:7), 2:6, 6:4, 7:6 (7:4), Cipolla (It.) - Hernych (ČR) 6:7 (2:7), 6:4, 2:6, 7:6 (7:0), 7:6 (7:4), Nieminen (Fin.) - Jenkins (USA) 6:3, 6:3, 7:5, Devilder (Fr.) - Andujar (Šp.) 6:4, 6:2, 6:2, Chardy (Fr.) - Gil (Portug.) 3:6, 6:3, 6:2, 6:3, Verdasco (13-Šp.) - Kunicyn (Rus.) 6:3, 6:4, 6:1, Robredo (15-Šp.) - Zverev (Něm.) 7:6 (7:4), 6:2, 6:1, Lu Yen-Hsun (Tchaj-wan) - N. Lapentti (Ekv.) 6:4, 1:6, 4:6, 6:4, 6:3, García-Lopez (Šp.) - Hrbatý (SR) 4:6, 6:3, 6:4, 6:4, Muller (Luc.) - Recouderc (Fr.) 6:4, 6:0, 4:6, 6:4.