Mónaco v Kitzbühelu vzdal dobře rozehraný zápas s Haasem

3. 8. 2015, 22:36
Aktuality 9
ATP KITZBÜHEL - Na listinu zraněných hráčů přibyl další elitní Argentinec. A rovněž má problémy se zápěstím. Po Juanu Martínu Del Potrovi bude ruku léčit i Juan Mónaco, který se zranil dnes ve svém úvodním zápase na antuce v Kiztbühelu. Nizozemci Haasemu vzdal poté, co měl v kapse vyhraný první set.
Juan Mónaco

Jednatřicetiletý Juan Mónaco od začátku dubna vyhrál pouze jednou dva zápasy po sobě. A slabé období neukončí tento týden v Kitzbühelu a zřejmě ani v nadcházejících týdnech, neboť má problémy se zápěstím.

Přitom dnešní zápas úvodního kola měl šampion z roku 2007 dobře rozehraný. Pátý nasazený Argentinec vyhrál nad dvojnásobným vítězem turnaje Robinem Haasem první set, jenže na začátku druhé sady si poranil pravé zápěstí a za stavu 6-2 a 1-1 utkání vzdal.

"Doufám, že zranění nebude tak vážné a brzy se na kurty vrátí," uvedl Haase. "Se svou hrou dnes nemohu být spokojený," dodal osmadvacetiletý Nizozemec.

Šampion z let 2011 a 2012 Haase se ve druhém kole střetne s dalším Argentincem Federikem Delbonisem, s nímž se dosud neutkal. "Je to skvělý antukář a nebezpečný levák," řekl Haase. Delbonis dnes odstartoval výhrou 7-5 6-4 nad Španělem Pablem Carreñou-Bustou.

Z nasazených skončil také Španěl Albert Ramos, který podlehl 3-6 4-6 Diegu Schwartzmanovi z Argentiny.

Premiérovou výhru na okruhu ATP si připsal domácí Dennis Novak. Jednadvacetiletý Rakušan, kterému patří až 256. místo ve světovém žebříčku, zdolal 6-7 6-4 6-1 Brita Aljaže Bedeneho a po zápase se dočkal gratulace od slavnějšího krajana Dominika Thiema.

"Nebyl to snadný zápas, měl jsem těžkého soupeře. Ale bojoval jsem o každý míček a neustále jsem věřil ve svou hru. První set byl vyrovnaný, ale pak jsem hrál opravdu dobře," komentoval Novak, který ve druhém kole vyzve čerstvého finalistu z Hamburku Fabia Fogniniho.

Thiem si odbyde premiéru jako nasazená jednička turnaje ATP. Obhajovat bude loňské finále, které bylo jeho první na okruhu ATP, a pokusí se vybojovat třetí titul během tří týdnů. Kvarteto nejvýše nasazených hráčů doplňují Italové Fognini a Andreas Seppi a slovenský tenista Martin Kližan.