Murray v Indian Wells otočil duel s Danielem a připsal si 700. výhru

12. 3. 2022, 06:49
ATP INDIAN WELLS - Už potřetí v sezoně Andy Murray narazil na Japonce Tara Daniela a podruhé ho porazil. V Indian Wells britský finalista z roku 2009 zvítězil 1-6 6-2 6-4, byť ve třetím setu prohrával 1-3, a připsal si celkově 700. výhru. Ve druhém kole se utká s Bublikem.
Andy Murray

Andy Murray na šestém turnaji po sobě zvládl své úvodní vystoupení. Na Masters 1000 v Indian Wells zdolal 1-6 6-2 6-4 Tara Daniela, s nímž letos prohrál na Australian Open, a vedení ve vzájemné bilanci zvýšil na 3-1.

34letý Brit bleskově prohrál první set, ale dokázal se do hry vrátit. Ve třetí sadě ještě ztrácel 1-3, ale silou vůle zápas strhl na svou stranu.

"Dnes jsem nepředvedl dobrý výkon. Ale na konci se počítá vítězství a toho jsem dosáhl. Nakonec se nikdo neptá, jak jste se k němu dostali. Takže jsem rád, že jdu dál," komentoval Murray.

"Rozjížděl jsem se pomalu. Už jsem starší člověk a když se hraje dopoledne, tak mi chvíli trvá, než se do toho dostanu," řekl Murray. "Ale Taro hrál velmi dobře, prohrál jsem s ním na Australian Open, takže jsem čekal těžký zápas," dodal.

Trojnásobný grandslamový šampion si jako 18. tenista v open éře připsal jubilejní 700. výhru, což z aktivních tenistů dokázali už jen Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovič.

"Na konci minulého roku jsem si to dal jako cíl. Je to samozřejmě hodně vysoké číslo, mám radost, ale pojďme to zkusit natáhnout na osm stovek," citovala agentura Reuters Murrayho, který v Indian Wells startuje díky divoké kartě.

Ve druhém kole se finalista z roku 2009 utká znovu po měsíci s Kazachem Alexanderem Bublikem (h2h 2-0), s nímž dosud neztratil ani set.

David Goffin na šestém z osmi letošních turnajů skončil v 1. kole. Na Masters 1000 v Indian Wells belgický tenista podlehl 6-4 5-7 6-7 Australanu Jordanu Thompsonovi.

Dokonce na sedmém z osmi letošních turnajů (11. z posledních 12) skončil hned v 1. kole Benoit Paire. V Kalifornii nevyužil za stavu 6-2 a 5-3 při svém podání čtyři mečboly proti Dominiku Koepferovi a prohrál 6-2 5-7 4-6.  Německý tenista v dalším zápase vyzve Andreje Rubljov (h2h 0-1).