Nadal je v nominaci na ocenění Comeback roku

25. 10. 2013, 14:44
Aktuality 9
ATP zveřejnila čtveřici tenistů, kteří byli nominováni na ocenění Comeback roku. V seznamu nechybí ani Rafael Nadal, který se v únoru vrátil na kurty po sedmiměsíční pauze zaviněné zraněním kolena a na 13 z 15 turnajů se dostal do finále, v nich pak vybojoval 10 titulů.
ATP World Tour Awards 2013

Když Rafael Nadal loni v červnu vypadl ve druhém kole Wimbledonu, byl druhým hráčem světa (po turnaji klesl na 3. místo). Pak kvůli zranění kolena sedm měsíců nehrál a vrátil se až letos v únoru po Australian Open jako světová pětka.

Sedmadvacetiletý Španěl však hned po svém návratu na kurty začal dobývat tenisové turnaje. Z 15 startů se jen dvakrát nedostal do finále - ve Wimbledonu prohrál v 1. kole s Darcisem a v Šanghaji v semifinále s Del Potrem. Vybojovat dokázal celkem 10 titulů. Další může přidat příští týden na podniku Masters 1000 v Paříži a veleúspěšnou sezonu se pak pokusí zakončit na Turnaji mistrů, kde ještě nikdy netriumfoval.

Nadal se už po osmi měsících po svém comebacku vrátil po více než dvou letech na post světové jedničky a na prvním místě zřejmě i zakončí celou sezonu. Zcela po zásluze tak byl asociací ATP nominován do ankety Comeback roku.

Hlasy v anketě udělují tenisté, vítěz bude oznámen během Turnaje mistrů, který se koná v týdnu 4. - 10. listopadu v Londýně.

Společně s Nadalem byli nominováni také Ind Somdev Devvarman, Španěl Tommy Robredo a Rus Dmitrij Tursunov.