Nišikori na trávě začal třísetovou výhrou nad Pouillem

13. 6. 2016, 22:54
Aktuality 30
ATP HALLE - Kei Nišikori v prvním letošním zápase na trávě nezaváhal. V německém Halle druhý nasazený Japonec sice ztratil s Francouzem Lucasem Pouillem set, ale vývoj otočil a postoupil do osmifinále.
Kei Niškori

Kei Nišikori začal přípravu na Wimbledon v německém Halle, kde v předchozích dvou letech došel do semifinále. Letos nezačal ideálně, ale svůj výkon dokázal vystupňovat a Lucase Pouilleho zdolal 6-7 6-1 6-4.

Druhý nasazený Japonec prohrál první tři gamy zápasu, a byť manko smazal a v tie-breaku vedl 5-2, série pěti prohraných výměn v řadě ho dostala do situace, kdy musel nepříznivý vývoj otáčet. A už pošesté v sezoně se mu zápas, v němž prohrál úvodní dějství, podařilo vyhrát.

"Vždy jsem se tady cítil jako doma. Je to skvělý turnaj," řekl Nišikori po svém úspěšném vstupu do letošního ročníku.

David Goffin vyhrál i čtvrtý vzájemný zápas s Bornou Čoričem. V Halle zvítězil po téměř tříhodinovém boji 7-6 6-7 6-4 a postoupil do 2. kola.

V mizerné sezoně pokračuje David Ferrer, který dnes při své premiéře na trávě v Halle nestačil na italského kvalifikanta Andrease Seppiho. Čtyřiatřicetiletý Španěl prohrál s loňským finalistou 3-6 4-6.