Obhájce Nadal odstartoval suverénně

20. 6. 2011, 17:23
Aktuality 2
Bezproblémovým vítězstvím zahájil nejlepší hráč světa Rafael Nadal svou cestu za obhajobou titulu ve Wimbledonu. Američan Russell mu dělal problémy je v úvodu zápasu, který Španěl vyhrál za necelé dvě hodiny 6-4 6-2 a 6-2.
Rafael Nadal (© wimbledon.org)

Rafael Nadal, který v přípravě na Wimbledon v Queen's Clubu vypadl nečekaně už ve čtvrtfinále, se dnes na centrálním dvorci v All England Clubu trápil proti Michaelu Russellovi jen v úvodních minutách. Americký soupeř Nadalovi sice rychle sebral podání, ale světová jednička to Russellovi rychle oplatila a další Nadalův brejk znamenal, že úvodní sadu získal Španěl pro sebe.

Na Nadalův servis vyzrál Michael Russel ještě jednou v následujícím setu, to už se ale první hráč žebříčku ATP začal rozehrávat do své obvyklé formy. Ve druhém i třetím setu sebral americkému soupeři celkem šestkrát podání a po necelých dvou hodinách si Nadal vypracoval první mečbol. Už se zdálo, že utkání ukončí esem, Russell ale k pobavení diváků použil Jestřábí oko, které mu dalo zapravdu. Vzápětí už ale Nadal svou šanci proměnil a po výhře 6-4 6-2 6-2 postoupil do druhého kola.

"Nezačal jsem hrát svůj nejlepší tenis, ale na konci jsem už hrál dobře," řekl Španěl těsně po zápase. "V prvním setu jsem hrál jakž takž, ale potom mi začal jít forhend."dodal Nadal, který může potřetí v kariéře vyhrát v jednom roce French Open a Wimbledon, čímž by vyrovnal Švéda Björna Borga.

V dalším utkání narazí Nadal na Američana Ryana Sweetinga, který dnes vyřadil krajana světové jedničky Pabla Andújara. Ten sice vedl nad Sweetingem už 2:0 na sety, vedení ale neudržel a svému soupeři podlehl 6-3 6-4 1-6 6-7 1-6.

Řada zápasů se dnes kvůli dešti nedohrála, někteří tenisté se na kurt vůbec nedostali. Na centrálním kurtu ale zatáhli střechu a Andy Murray si došel pro postup do 2. kola.

Domácí naděje ale duel s Danielem Gimenem-Traverem ideálně nezačala a prohrála první set. Zlomovým okamžikem byla osmá hra ve druhé sadě, kdy Murray po dlouhé přetahované Španělovi sebral servis a patnácti vyhranými gamy v řadě zápas ukončil. Nakonec zvítězil 4-6 6-3 6-0 6-0.

Výsledky - Wimbledon - muži (tráva, dotace 14,6 milionů liber):
Dvouhra - 1. kolo:
Berdych (6-ČR) - Volandri (It.) 6:2, 6:2, 6:1, Nadal (1-Šp.) - Russell (USA) 6:4, 6:2, 6:2, Murray (4-Brit.) - Gimeno-Traver (Šp.) 4:6, 6:3, 6:0, 6:0, Monfils (9-Fr.) - Bachinger (Něm.) 6:4, 7:6 (7:3), 6:3, Fish (10-USA) - Granollers (Šp.) 7:6 (7:3), 7:6 (7:5), 6:4, Wawrinka (14-Švýc.) - Starace (It.) 6:3, 6:4, 6:4, Gasquet (17-Fr.) - Giraldo (Kol.) 7:5, 6:3, 7:6 (7:3), Schüttler (Něm.) - Bellucci (30-Braz.) 7:6 (7:3), 6:4, 6:2, Raonic (31-Kan.) - Gicquel (Fr.) 6:3, 7:6 (7:3), 6:3, F. López (Šp.) - Berrer (Něm.) 6:4, 7:5, 6:3, Istomin (Uzb.) - Kohlschreiber (Něm.) 4:6, 6:3, 6:3, 6:3, Muller (Luc.) - Haas (Něm.) 7:6 (7:5), 7:6 (7:3), 3:6, 6:3, Bogomolov - Young (oba USA) 7:5, 4:6, 6:3, 6:1, Žemlja (Slovin.) - Lacko (SR) 6:4, 3:6, 7:6 (10:8), 6:4, Sweeting (USA) - Andújar (Šp.) 3:6, 4:6, 6:1, 7:6 (7:1), 6:1, Kunicyn (Rus.) - Sijsling (Niz.) 6:3, 6:4, 6:2, Bolelli (It.) - Fischer (Rak.) 7:5, 6:4, 6:4, Sela (Izr.) - Gil (Portug.) 6:4, 6:1, 6:4, Benneteau (Fr.) - Bemelmans (Belg.) 6:4, 6:2, 3:6, 4:6, 6:1.