Obhájce titulu Nadal zahájil hladkou výhrou

23. 4. 2008, 21:42
ATP MONTE CARLO - Antukový král a zároveň světová dvojka Rafael Nadal ze Španělska zahájil antukovou sezonu hladkou výhrou nad Chorvatem Ančičem. V Monte Carlu hraje o čtvrtý titul v řadě. Do třetího kola postoupila i turnajová šestka David Nalbandian a dvanáctka Tommy Robredo.
Rafael Nadal

Pohodlný vstup do turnaje prožil druhý nasazený hráč a obhájce titulu Rafael Nadal. Antukový král ve druhém kole porazil Chorvata Maria Ančiče 6-0 6-3. Španělský tenista, který může v Monte Carlu triumfovat počtvrté za sebou, se ve třetím kole utká s krajanem a turnajovou třináctkou Juanem Carlosem Ferrerem.

Nadal na antuce za poslední tři roky prohrál pouze tři utkání a získal 17 titulů.

Do třetího kola už postoupil i šestý nasazený Argentinec David Nalbandian. Úvod duelu s Belgičanem Olivierem Rochusem mu sice podle představ nevyšel, nakonec však vyhrál ve dvou setech 6-4 6-3. Nalbandian letos na antuce vyhrál už třináctý zápas ze čtrnácti.

Švédský tenista Robin Söderling teď může jen vzpomínat na formu, kterou měl bezprostředně po návratu na kurty po vyléčení zraněného zápěstí, když si dvakrát zahrál finále. Z posledních třech turnajů pouze jednou přešel druhé kolo. V Monte Carlu ho po úspěšném boji se Štěpánkem ve druhém kole porazil 6-4 7-6 Španěl Tommy Robredo, který naopak rád na poslední měsíce zapomene. Zítra narazí na Davida Nalbandiana.

Dnes si postup vybojoval i Federer, Davyděnko, Ferrer nebo Monfils.