Obhájkyně titulu Hingisová s Mirzaovou jsou v semifinále

  • TURNAJ MISTRYŇ - Martina Hingisová a Sania Mirzaová jsou na Turnaji mistryň v semifinále. Švýcarsko-indická dvojice porazila 7-6 7-5 sestry Chanovy. O finále si zahrají obhájkyně titulu s Hlaváčkovou/Hradeckou, nebo Makarovovou/Vesninovou.
    28. 10. 2016, aktualizováno | Aktuality |  3 komentáře
    Martina Hingisová a Sania MirzaováMartina Hingisová a Sania Mirzaová 
     

Martina Hingisová a Sania Mirzaová začaly svou pouť za obhajobou titulu skvěle. Sestry Hao-Ching Chan a Yung-Jan Chan porazily beze ztráty setu a jsou v semifinále.

Hingisová s Mirzaovou se spolu daly dohromady v březnu 2015 a celý loňský rok deblu doslova vládly. Z 62 zápasů prohrály jen sedm a získaly devět titulů včetně dvou grandslamových a Turnaje mistryň.

Na obrovské úspěchy z minulého roku navázaly i letos. Jejich neporazitelnost pokračovala na dalších čtyřech turnajích. Poté už nebyl švýcarsko-indický pár tolik suverénní, poslední titul získal letos v Římě.

Každá série jednou končí. V srpnu letošního roku se Mirzaová s Hingisovou rozešly. Indka se dala dohromady s Barborou Strýcovou a daří se jim skvěle. Turnaj mistryň jim utekl jen o kousek, Mirzaová by totiž dala přednost Strýcové před Hingisovou.

Švýcarka začala hrát s Američankou CoCo Vandewegheovou a na první titul stále čeká. Mirzaová se Strýcovou už mají dva.

Diváci čekali dlouho na první brejk, ten získaly tchajwanské sestry v jedenáctém gamu. Dopodávat set se jim ale nepodařilo, Hingisová s Mirzaovou si vynutily tie-break. V dramatické zkrácené hře odvrátil švýcarsko-indický pár tři setboly a svou třetí šanci na zisk sady využil.

Do druhého dějství vstoupily lépe obhájkyně titulu, nicméně náskok brejku nedokázaly dvakrát udržet. V jedenácté hře se z brejku tentokrát radoval druhý nasazený pár a čistou hrou na servisu zápas zakončil.

Hingisovou a Mirzaovou čeká v semifinále duel proti ruskému duu Jekatěrina Makarovová a Jelena Vesninová, které vyřadily české tenistky Andreu Hlaváčkovou s Lucií Hradeckou.

• TURNAJ MISTRYŇ 2016 •
Singapur, tv. povrch / hala, 7.000.000 dolarů
páteční výsledky (28. 10. 2016)
Čtyřhra - čtvrtfinále
Makarovová/Vesninová (4-Rus.) - Hradecká/Hlaváčková (7-ČR) 6-2 7-5
Hingisová/Mirzaová (2-Švýc./Indie) - H. Chan/Y. Chan (6-Tchaj-wan) 7-6(10) 7-5

 

TenisPortal.cz, Ondřej Jirásek, Luboš Zabloudil
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (3)
28.10.2016 10:07Od: gigin
Tak snad ju Andy trefí.
[ Reagovat ]
28.10.2016 10:15Od: Krisboy
Ke konci dnešního zápasu zase málem trefila jednu ze sester. Jestli to byla náhoda, nebo to fakt dělá cíleně, nevím...
[ Reagovat ]
28.10.2016 10:58Od: sojka
kazdopadne se rozhodla pro ten ruzek a smecovala primo na ni..
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
TOPlist