Plíšková: Ještě je přede mnou jeden krok

  • Karolína Plíšková postoupila na US Open do svého prvního grandslamového finále a doufá, že tím to v New Yorku nekončí. Po semifinálové výhře nad Serenou Williamsovou myslí na trofej.
    9. 9. 2016, 07:43 | Aktuality |  12 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

"Doufám, že se ještě nezastavím. Je přede mnou ještě jeden krok, věřím si a udělám všechno, abych získala titul," vyhlásila čtyřiadvacetiletá Plíšková na tiskové konferenci po čtvrteční výhře nad Serenou Williamsovou 6-2 7-6.

Už postup do finále je pro Plíškovou životním úspěchem. Před letošním US Open nepřešla na grandslamech třetí kolo. "I když finále nevyhraju, je to pro mě obrovský výsledek. Nestává se často, že jste v grandslamovém finále," řekla.

Plíšková patří už dva roky mezi světovou špičku a slýchala okolo sebe, že by měla uspět i na grandslamu. Nyní je krok od triumfu. "Každý mi říkal, že můžu jednou grandslam vyhrát. Já odpovídala, že jo, možná, že ještě nejsem připravená, protože se mi zatím moc nedařilo, ale věřila jsem, že to v sobě mám," řekla.

Poslední krok ji čeká v sobotu proti Němce Angelique Kerberové, která se bez ohledu na výsledek stane novou světovou jedničkou. "Mám proti ní dobrou šanci. Budu připravená, moc se těším a nechám na kurtu všechno," slíbila Plíšková.

Do zápasu půjde s ojedinělým skalpem obou sester Williasmových získaným na jednom turnaji. Dokázala to jako teprve čtvrtá na grandslamu, když v osmifinále přežila mečbol proti Venus a v semifinále porazila i ještě stávající první hráčku světa Serenu. "To by mě asi před turnajem nenapadlo a nevěřila bych tomu," řekla Plíšková Radiožurnálu. "Porazit na centru jedničku Serenu, to je úžasný, ale oba zápasy byly výborné. A co víc dokázat, než obě porazit v New Yorku?" podotkla Plíšková.

Nervozita? Ne, na kurtu byla v pohodě
Přestože hrála poprvé grandslamové semifinále a navíc proti Sereně Williamsové na obrovském dvorci Arthura Ashe, tak působila nesmírně klidně. "Byla jsem v pohodě. Před zápasem jsem cítila nervozitu, ale jakmile jsem přišla na kurt, tak jsem si to nechtěla jenom užít, ale chtěla jsem vyhrát," uvedla Plíšková.

Věděla, že proti ní stojí legenda, vítězka 22 grandslamů. "Nejde si představovat někoho jiného, ale snažila jsem se hrát, jako kdyby tam byl kdokoli jiný, třeba sparing. To se mi povedlo od prvního gamu, tlačila jsem ji a díky tomu jsem to vyhrála, že pár chyb i udělala. Já jsem tlačila a ne ona. Snažila jsem se do servisu chodit i za cenu pár deblů. aby ona neměla šanci mě tlačit," řekla.

V koncovce druhé sady se nebála, že by se případně hrál třetí set. "Po prvním setu jsem si řekla: 'Set mám, třetí sety mi jdou.' Tak i kdyby se stalo cokoli, byla bych připravená na třetí. A věřím, že bych ho mohla vyhrát," řekla Plíšková. Tie-break druhé sady ale vyhrála. "To byl samozřejmě mnohem lepší scénář," řekla s úsměvem.

Poprvé uvěřila, že může Serenu porazit, po brejku na 2:1 v prvním setu. "Ale nevěděla jsem, že první set bude takhle lehký," připustila a dodala: "Cítím se tady dobře celý turnaj a není důvod si nevěřit. I když je jednička a dokázala toho tolik, tak je každý porazitelný, což se potvrdilo. Věřila jsem si ve druhém setu, i když se mi trošku nedařilo, lidi jí hodně povzbuzovali a ona se začala povzbuzovat taky."

Po utkání Serena Williamsová uvedla, že ji limitovalo v pohybu zraněné koleno. Plíšková se tím nijak nezaobírala. "Nevěděla jsem o tom. Je každého věc, jestli se rozhodne jít na kurt, nebo ne. A já se nekoukám na soupeřky mezi výměnami, to není můj problém. Koncentrovala jsem se na svoji hru," řekla česká hráčka.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (12)
09.09.2016 12:28Od: Marduch
Ona to fakt hodlá vyhrát.
[ Reagovat ]
09.09.2016 13:53Od: Krisboy
A taky to vyhraje! I když Angie bude asi těžší oříšek než Wéčka.
[ Reagovat ]
10.09.2016 15:25Od: Chrenda
Myslím, že jí s přehledem spláchne. Jak už jsem psal, éra Velké Karolíny začíná.
[ Reagovat ]
09.09.2016 11:02Od: marekv
Jinak babochlap už kvičí, že jí bolelo kolínko...
[ Reagovat ]
09.09.2016 11:03Od: marekv
Mělo být jednou (smajlík co se stydí)
[ Reagovat ]
09.09.2016 11:02Od: marekv
Jinak babochlap už kvičí, že jí bolelo kolínko...
[ Reagovat ]
09.09.2016 11:02Od: marekv
Jinak babochlap už kvičí, že jí bolelo kolínko...
[ Reagovat ]
09.09.2016 10:07Od: stefankelner Prajem tejto
nádhernej žene , aby hrala krásny tenis aj vo finále a vyhrala !
[ Reagovat ]
09.09.2016 09:52Od: sprchon
Ty jo, já zírám. :O Žádná lounská rodačka ZLoun, ale česká hráčka. :)
[ Reagovat ]
09.09.2016 10:42Od: VlS
S PM z USO by si ji s dovolením vzal kde kdo
[ Reagovat ]
09.09.2016 08:10Od: Krisboy
Udělej ten krok prosííííííííím!
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
TOPlist