Plíšková se v New Yorku cítí dobře. Snad to ukážu v zápase, doufá

  • Karolína Plíšková si pochvaluje, jak se jí na betonových kurtech v New Yorku hraje dobře. Na US Open bude obhajovat z pozice jedničky loňské finále a učí se snášet stres.
    27. 8. 2017, aktualizováno 28. 8. 2017 | Aktuality |  4 komentáře
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

V pátek Plíšková rozezněla zvony na zahájení obchodování burzy na Wall Street. "Je to prestižní akce. I když ten, kdo se zajímá o finance, by takovou příležitost asi ocenil trochu víc," usmála se Plíšková v rozhovoru pro české novináře. "New York miluji, to město má obrovskou energii," řekla předtím v rámci sobotního mediálního dne.

Zmínila oblíbené nákupy na Páté Avenue, bydlení na Manhattannu u Central Parku a že si zašla znovu do divadla na Broadway. "V pátek jsem byla na Lvím králi, líbil se mi nejvíc ze všech show, které jsem viděla," prozradila.

Především si ale pochvalovala rychlost betonových dvorců ve Flushing Meadows a míče. "Na tvrdých površích se cítím nejlépe. Všechno je v pohodě, ne úplně super, ale mám odehraných dost zápasů. Doufám, že to ukážu v zápase," řekla Plíšková, která vstoupí do turnaje v úterý proti polské soupeřce Magdě Linetteové.

V New Yorku se poprvé na grandslamu představí v roli turnajové jedničky. Coby světová jednička se musí vyrovnávat se zvýšeným tlakem. "Není pro mě snadné, že teď každý týden obhajuju spoustu bodů. Učím se s tím tlakem zacházet. Nechci si ho na sebe nakládat zbytečně moc. Mám ho už tak dost," řekla tenistka.

"Nejhorší je tlak, který si dávám sama na sebe. S tím od médií a dalších lidí jsem počítala a na něj jsem taky už byla zvyklá," řekla Plíšková, která má v roli jedničky za sebou dva turnaje. "Sice jsem ani jeden nevyhrála, ale odehrála jsem docela solidní zápasy. Čekala jsem, že to bude horší. Poprala jsem se s tím docela dobře," komentovala čtvrtfinále v Torontu a semifinále v Cincinnati.

Legendární Billie Jean Kingová ve své éře prohlásila, že tlak je výsadou. I na to se Plíškové ptali. "Záleží na úhlu pohledu," uvedla svěřenkyně kouče Davida Kotyzy. "Záleží vždy na okolnostech. Fanoušci, novináři a hráčky pode mnou tlačí, abych se zlepšila. Zároveň se mi ale stává, že se nedokážu úplně uvolnit a užívat si zápas jako dřív. Snažím se pracovat se stresem, i když to není jednoduché."

Pětadvacetiletá Plíšková loni cestou do finále porazila Venus Williamsovou a poté i její mladší sestru a tehdejší jedničku Serenu. "Ráda bych zkušenosti využila a proměnila je ve výhodu. Snad se zase dostanu na velké kurty," přála si.

Sedm hráček může Plíškovou připravit na US Open o post světové jedničky. "Bude to hodně těžké, ale chci zůstat nahoře. Mám šanci, že to zvládnu, když budu hrát dobře," řekla Plíšková. "Turnaj je otevřený pro osm hráček, ne pro všechny. Vsadila bych na Simonu (Halepovou), i když netipuju moc dobře," smála se.

Na ruce měla nový prstýnek a prozradila, že se po Wimbledonu zasnoubila s přítelem a zároveň manažerem Michalem Hrdličkou. "Už je to měsíc a půl. Neřeknu, jak to proběhlo. To si nechám pro sebe," culila se lounská rodačka, která tvoří pár s televizním moderátorem od listopadu 2015. "Vůbec jsem to nečekala. Tohle je pro mě ale důležité. Kdyby neklapal osobní život, tak by to bylo znát na tenise. Jsem ráda, že se mi teď daří všude," pochvalovala si.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (4)
28.08.2017 17:13Od: janek_da
To je obecně pro česke sportovce to nejhorsi. Citit se před turnajem dobře.
[ Reagovat ]
28.08.2017 17:17Od: sprchon
To vždycky zavání průserem, no. :D
[ Reagovat ]
27.08.2017 21:59Od: Jabadu Čistě lety mimo ...
K zasnoubení Karolíně pochopitelně gratuluji, ale vzpomněl jsem si na reklamní nápis u jednoho hotelu:
V NAŠICH PROSTORÁCH ((SALONEK, RESTAURACE, BAR ...) MůŽETE OSLAVIT VÝZNAMNÉ ŽIVOTNÍ UDÁLOSTI JAKO:
SVATBY, ZÁSNUBY, KŘTINY, PROMOCE, POHŘBY ... a jiné lidské tragédie.
:-)
[ Reagovat ]
27.08.2017 22:42Od: blixa
Ano, to je celkem přesné ... :D
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
TOPlist