Plíšková: Vyhrát grandslam? Někde hluboko v sobě to mám

  • O Karolíně Plíškové se čím dál hlasitěji mluví jako o další možné české grandslamové vítězce. Až do letošního US Open to vytáhlá hráčka z Loun na turnajích velké čtyřky nepotvrzovala, ale nyní už je po výhře nad Chorvatkou Anou Konjuhovou v New Yorku v semifinále.
    7. 9. 2016, 22:25 | Aktuality |  11 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

"Měla jsem trošku problém dostat se na grandslamu přes třetí kolo, jak o tom všichni mluvili a čekali na to jak na smilování. I já jsem si dělala na sebe tlak, protože jsem věděla, že se přes to můžu dostat, a nikdy nehrála tenis, který jsem měla. Jsem ráda, že jsem to zvládla, a vidím, že když se dostanu přes krizový moment, tak můžu porážet super hráčky," řekla čtyřiadvacetiletá Plíšková Radiožurnálu.

Na US Open především zdolala po nádherné osmifinálové bitvě Američanku Venus Williamsovou a mladou Konjuhovou v dnešním čtvrtfinále jasně smetla. "Když porazíte favorita nebo domácího miláčka, tak je těžké se zkoncentrovat a hrát s někým slabším. Lepší hráči tohle zvládnou a jsem ráda, že jsem to zvládla i já," řekla Plíšková.

Už po výhře nad Williamsovou začala slýchat a objevovalo se, že jednou určitě dosáhne na grandslamový triumf. "To je vždycky - když se prohrává, tak jsem špatná, a když se vyhrává, tak všichni říkají, že to věděli. S tím se musí počítat," usmála se Plíšková, ale sama vnitřně doufá, že není utopií myslet na grandslamový titul. "Na vítězství v grandslamu někde v sobě hluboko mám," řekla tenistka.

Aktuálně na vítězství v turnaji nemyslí, byť už je v semifinále a chybějí jí "jen" dvě výhry. Už ve čtvrtek ji čeká boj o finále. "Chci si to užít. Bude to nádherný zápas a už se mi to nemusí nikdy povést. Chci tam jít bez nervů," plánovala a dodala: "Věřím, že můžu zvládnout všechno, vyhrát i tohle semifinále, ale bude to hodně těžké."

Teoreticky může hrát s domácí legendou Serenou Williamovou, vítězkou 22 grandslamových vavřínů. "Možná to vyjde, nastoupím na centru proti Sereně. To už není nic víc," těšila se na případný střet s Američankou, která ale musí v posledním čtvrtfinále porazit Rumunku Simonu Halepovou.

Plíšková vynechala olympijské hry v Riu de Janeiro a věnovala se přípravě. Před cestou na US Open vyhrála silně obsazený turnaj v Cincinnati a ve své jízdě pokračuje i v New Yorku. "Za poslední měsíc se toho hodně změnilo. Myslím, že jsme udělali kus práce a zvládla jsem hodně zápasů psychicky," řekla Plíšková.

Po výhře nad Konjuhovou dvakrát 6-2 a premiérovém postupu do grandslamového semifinále dostala mnoho gratulací. Nejvíce si váží těch od nejbližších. "Nejcennější jsou vždycky ty od rodiny, to jsou zprávy, na které se podívám jako první. Takže od mamky, táty a Michala (přítele Hrdličky), který musel bohužel včera odjet, tak jsem ráda, že jsem to zvládla i bez něj," řekla Plíšková.

Dojatý z jejího úspěchu prý nikdo nebyl. "Nikdo se mi nepřiznal, ale u mamky to je možné. Ona se ani nedívá, protože je nervózní a čeká, až jí napíšu," řekla Plíšková. Možná se o slzách štěstí dozví po případném dalším vyhraném kole.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (11)
08.09.2016 07:46Od: Krisboy Mats Wilander -
kéž by měl pravdu! http://sport.idnes.cz/tenistka-pliskova-pred-ctvrtfinale-us-open-fe1-/tenis.aspx?c=A160906_213704_tenis_par
[ Reagovat ]
07.09.2016 23:04Od: Stan_Borowitz Hrdlička musel odjet
bo Inna už má rozestlanou postel...
[ Reagovat ]
07.09.2016 22:53Od: horska.kraslice
Kájo, a co tvoje sestra Kristýna, nemohla bys jí předat trochu toho tenisového fištrónu?
[ Reagovat ]
07.09.2016 23:25Od: sojka
pozde, fistron se schovava uz pod perinku miminku, kousek vypletu staci, myslim.. :-) Je to zvlastni, stejny geneticky zaklad, stejne podminky a stejne to nekde ucuklo.
[ Reagovat ]
07.09.2016 22:41Od: Fandina
Kája se těší na případný zápas se Serenou. Já také a doufám, že Kájo vyhraješ. Pojď!!!
[ Reagovat ]
07.09.2016 22:54Od: horska.kraslice
Hlavně aby to bylo se Serenou. Halepku nechci.
[ Reagovat ]
07.09.2016 22:36Od: George_Renel
Bude Karolína další Češkou asistující u změny No.1?
[ Reagovat ]
07.09.2016 22:39Od: kada.tom
snad ne :-)
[ Reagovat ]
07.09.2016 23:31Od: MorusRubra
Sorry Angie, maybe next time:-))))
[ Reagovat ]
07.09.2016 22:35Od: PetaM
Já taky Kájo.
[ Reagovat ]
07.09.2016 22:36Od: Fandina
:-))
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
TOPlist