Raonic se Laver Cupu nezúčastní. Místo něj do Prahy přiletí Kyrgios

  • Kanaďan Milos Raonic, který léčí zraněné zápěstí, odřekl účast na Laver Cupu, jehož premiérový ročník bude hostit za necelý měsíc pražská O2 arena. V sestavě týmu světa jedenáctého hráče žebříčku nahradí Australan Nick Kyrgios.
    26. 8. 2017, 11:10 | Aktuality |  0 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profily hráčů

Milos Raonic nedávno podstoupil operaci zápěstí a odhlásil se z US Open. Na kurty se hned tak nevrátí a vzdal se tak již i účasti na premiérovém ročníku Laver Cupu, která se bude konat za čtyři týdny v Praze.

Kanaďana, který měl být ve výběru světa týmovou jedničkou, nahradí Nick Kyrgios, jehož účast se předem očekávala. Dvaadvacetiletý Australan je na 18. místě světového žebříčku, na kontě má tři tituly z okruhu ATP.

"Nick je skvělý mladý hráč, kterému se daří na velkých turnajích proti nejlepším hráčům světa. Je odvážný a talentovaný. Očekávám, že na turnaj přinese vzrušení," řekl kapitán týmu světa John McEnroe. V jeho výběru figurují ještě John Isner, Jack Sock, Sam Querrey, Juan Martín del Potro a Denis Shapovalov.

Tým Evropy tvoří Švýcar Roger Federer, Španěl Rafael Nadal, Rakušan Dominic Thiem, Němec Alexander Zverev, Chorvat Marin Čilič a Tomáš Berdych.

Akce pořádaná jako pocta australské tenisové legendě Rodu Laverovi se uskuteční od 22. do 24. září. Konat by se měla vždy v září s výjimkou roku, v němž jsou letní olympijské hry.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
 
 
 
 
TOPlist