Šafářová v Římě vypadla, Venus ale nedala nic zadarmo

4. 5. 2009, 19:17
WTA ŘÍM - Tenistka Lucie Šafářová vypadla na turnaji v Římě ve druhém kole s americkou hvězdou Venus Williamsovou. Čtvrté nasazené hráčce dnes podlehla po setech 2-6 6-4 2-6. Dvaadvacetiletá Šafářová byla jedinou českou zástupkyní na podniku s dotací dva miliony eur.
Lucie Šafářová

Williamsová si v prvním setu pomohla osmi esy, ve druhém ale Šafářová dokázala vyrovnat. Ve třetí sadě vítězka turnaje z roku 1999 rozhodla o výhře nad českou tenistkou, když odvrátila čtyři brejkboly a ve čtvrtém gamu pak sebrala Šafářové podání a získala rozhodující náskok.

"Zahrála několik dobrých úderů. Byla silná a ukázala, že má talent. Musím jí pochválit," řekla po zápase Williamsová agentuře Reuters. "Obě jsme hrály agresivně, ona nevzdala jediný úder. Hrát s ní tři sety nakonec není tak špatné," dodala.

Šafářová prohrála s osmadvacetiletou Williamsovou za hodinu a 48 minut. Pětinásobná wimbledonská vítězka porazila českou soupeřku i ve druhém vzájemném utkání v kariéře. Před třemi roky v Římě bývalá světová jednička nedovolila Šafářové uhrát ani set.

Jméno své úvodní soupeřky zná již světová jednička Dinara Safinová, jež se utká s přemožitelkou Slovenky Rybárikové Virginií Razzanovou z Francie.

Titul na dvoumilionovém turnaji obhajuje Srbka Jankovičová. Ta do turnaje vstoupí až zítra bude mít možnost oplatit Argentince Gisele Dulkové vyřazení z Miami.Jihoameričanka si dnes bez problému poradila s domácí Karin Knappovou.