Serena otočila duel s krajankou McHaleovou a prošla do 3. kola

• Světová jednička Serena Williamsová se dnes na postup do třetího kola Wimbledonu pořádně nadřela. Američanka ztratila s krajankou Christinou McHaleovou úvodní sadu, v následujících dvou setech ale uspěla a nakonec zvítězila 6-7 6-2 6-4.
    1. 7., 20:25 | Aktuality |  8 komentářů
    Ilustrační fotografie

V úvodním zápase ve Wimbledonu ztratila vedoucí žena žebříčku WTA Serena Williamsová pouhých šest her, na postup do třetího kola se však pořádně nadřela. S krajankou Christinou McHaleovou dnes bojovala o postup více jak dvě a půl hodiny.

Světová jednička vstoupila do utkání ztraceným podáním, v osmé hře úvodní sady ale manko jednoho brejku smazala a set dospěl až do tie-breaku. V něm vedla Serena 4-2, její soupeřka se ale nevzdala a sadu nakonec získala na svou stranu poměrem 9-7.

Ve druhém setu předvedla favorizovaná Williamsová lepší výkon zejména na podání, které si ani jednou neprohrála. Sama své krajance servis dvakrát vzala a po 29 minutách hry získala druhé dějství 6-2.

Závěrečný set odstartovala světová jednička znovu ztrátou podání, hned ve třetí hře však sama prolomila servis soupeřky a v deváté hře uspěla podruhé, čímž se dostala do vedení 5-4. Po dvou hodinách a 35 minutách hry pak utkání uzavřela čistou hrou na podání a zvítězila 6-7 6-2 6-4.

V boji o postup do osmifinále vyzve šestinásobnou šampionku turnaje dvaadvacetiletá Němka Annika Becková.

Ještě o něco déle musela být dnes na kurtu starší sestra Sereny Venus Williamsová. S Darjou Kasatkinovou z Ruska si ale ve třetím kole nakonec poradila 7-5 4-6 10-8. Na průběhu zápasu se hodně podepsal déšť, kvůli kterému byl duel třikrát přerušen, jednou dokonce při mečbolu Williamsové.

Kasatkinová ho ale po pauze za stavu 7-6 a 40-30 odvrátila, když s přehledem získala tři následující fiftýny. "Bylo to něco jako z filmu," řekla Venus. "Myslím, že 10-8 jsem ještě nikdy nehrála. Bylo to drama. Jediné, na co v takovém závěru myslíte, je udržení vlastního podání. To se ale snadněji řekne, než udělá," dodala.