Španělská policie zatkla kvůli ovlivňování zápasů šest tenistů

  • Další aféru uzavřených sázek na tenisové zápasy odhalili tentokrát ve Španělsku a Portugalsku. Španělské úřady zatkly přes třicet osob včetně šesti tenistů, kteří se na ovlivňování zápasů podíleli a vydělali si sázením přes 12 milionu korun. Jména tenistů nebyla zatím zveřejněna.
    1. 12. 2016, 14:00 | Aktuality |  1 komentář
    Ilustrační fotografie 
     

Španělské úřady zatkly 34 osob včetně šesti tenistů, kteří jsou podezřelí z účasti na ovlivňování zápasů. Síť podvodníků si podle vyšetřovatelů vydělala na sázení na turnaje nižších kategorií ve Španělsku a Portugalsku více než půl milionu dolarů (12,7 milionu korun).

Podle prohlášení policie vyšetřovatelé prověřovali turnaje sérií Challenger a Futures na Iberském poloostrově několik měsíců. Odhalili důkazy o snahách ovlivnit zápasy na 17 turnajích v pěti městech včetně Madridu, Sevilly a Porta.

Jména zadržených tenistů úřady nezveřejnily, prozradily jen, že ve světovém pořadí ATP se pohybovali mezi 800. a 1200. místem. Ve španělském žebříčku byli mezi 30. a 300. příčkou.

ČTK, Ondřej Jirásek
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (1)
01.12.2016 16:35Od: Fandina
12,7 milionu korun děleno 34 lidí to je 373 tisíc na jednoho za několik měsíců, tak to není zas úplně málo, ale jak je vidět, tak byli prozrazeni.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
TOPlist