Štěpánek v Barceloně skončil ve 3. kole na Kuzněcovovi

21. 4. 2016, 20:05
Aktuality 23
ATP BARCELONA - Radek Štěpánek v Barceloně tři čtvrtě roku dlouhé čekání na čtvrtfinále neukončil. Český tenista dnes v utkání 3. kola prohrál hladce ve dvou setech s Rusem Andrejem Kuzněcovem.
Radek Štěpánek

Vítězné tažení Radka Štěpánka antukovým turnajem v Barceloně skončilo ve 3. kole. Sedmatřicetiletý český reprezentant, jenž ve Španělsku prošel do hlavní soutěže z kvalifikace, podlehl šestnáctému nasazenému Andreji Kuzněcovovi z Ruska 2-6 4-6.

Štěpánek, jenž uhrál dvě kola v hlavní soutěži poprvé v sezoně, v úvodním setu nevyužil pět brejkbolů a soupeř, kterému patří ve světovém žebříčku 47. místo, sadu za 35 minut získal. Ve vyrovnaném druhém setu už se český daviscupový reprezentant k šanci sebrat soupeři podání nedostal, Kuzněcov naopak v desáté hře svou příležitost využil a po hodině a čtvrt slavil postup do čtvrtfinále.

Český tenista, jenž vinou zdravotních problémů v minulých dvou letech vypadl z elitní stovky žebříčku, se díky dvěma výhrám v hlavní soutěži posune v pořadí ATP zhruba o 20 míst. V posledním vydání mu patřilo 159. místo.

panzer.dragon
Tak kohli cely svet na tebe hledi, muzes se proslavit..
Týmto vitazstvom asi nie, dejiny sa píšu na GS, nie 500kách...

Ale Kohli samozrejme mal ďaleko na viac, než dosial dokázal..
Nekdo tady nedavno psal, ze mel hodne smulu na los v posledni dobe, furt v prvnich ko!ech djokarnu nebo fedexe, rozhodne ma navic nez se motat okolo top 50
Teď se na to dívám - jeho poslední 3 prohry: Wawrinka, Djoković, Wawrinka. AO 1. kolo Niši, letos z 7 proher bylo 6 s hráči top 15. Loni IW i Madrid 2. zápas Murray. Pak několikrát Fedex. Hlavně na trávě musel mít radost z losu - Halle 1. kolo Roger, Wimbledon 1. kolo Novak. Oba zápasy odehrál dobře, hlavně ten s Rogerem. A před Wimbledonem byl na žebříčku 33. a chytne do prvního jedničku. Za ty špatné losy bych mu přál vyhrát aspoň nějakou pětistovku - třeba tu, co teď hraje. Ale myslím, že Rafa pro to nebude mít moc pochopení.
To je peklo, chudak kohli, atp se ho snazi vystvat z okruhu ?
Vzdycky kdyz vidim v losu kohliho tak si rikam tady bacha, on hraje vyborne, ale chybi vyhry nad tema nejlepsima
Rafa Revange 2016.

Bere to rad za radom, všetci ktorí si pripísali antukové skalpy v roku 2015 odchádzajú o rok neskor z kurtu ako porazení..,

Ok, všetci zatial nie..Ale na každého sa už varí voda Novak :)
Tak jak se posledni dobou na tenhle souboj tesim...(vzdy napinave a zajimave) Tak dnesni clasico me zklamalo (nejde mi o prohru nebo vyhru Nadala) Ale ten prvni set... Fabio nejak nezvladl, byly tam pekne momenty, slusne dokazal Rafu i prohodit, ale v rozhodujich momentech nestacil na jeho FH...chvilu pozde u mice a chodilo to ven proste... jine chyby pocitat nebudu, ty byly i na druhe strane u Rafy, ktery ho vratil do zapasu ve druhem setu, a diky tomu to potom zaclo byt to El Clasico aspon na chvilu;)
Nakonec jsme se tretiho setu nedockali, skoda...a to byla asi ta nej. chyba dnesniho Clasica, Fogna dneska proste ten treti nechtel;)
Nemyslim si, zeby trebas ten treti Fabio vyhral, ale ten zapas by si ho zaslouzil...tak snad priste.
Doufam, ze opet na sebe nekdy v tomto roce narazi...
Aj ja dufam, ze tento rok este na seba narazia..Napriklad v ITPL lige alebo koncoročnej exhibícii..:)
peggy
Rafo,je videt,ze jdes vykonem vys,ale stred druheho setu nic moc.Nejradeji dat Ti tarantuli na kurt a makal by jsi vic.Jinak Vamos Rafa!!!
Dobry byl i tunisan,na to,ze je bez trenera odvedl snazivy vykon.Ty bohati by mu mohli pomoci/co Cesi?/Pomaha Rafa,Noe,Federer atd.
peggy
Radku jsem smutna,ze jsi prohral,a u mne jsi Ceska jednicka.
mats23
kada.tom
Tak 1. set naprosto v Rafově režii, absolutně dominovat. Ve 2. setu vedl už 2-0 a 40-15, ale přišla menší krize, kteoru Rafa hasil na poslední chvíli a dokázal nakonec srovnat na 4-5. Pak už to od něj bylo zase dominantní, byť nevyužil 3 matchbally v řadě za stavu 6-5 40-0 - TB už byl Rafovo :-)

No, SF by mělo být trošku lehčí a pak snad Nishi :-)
Mayo
vamos RAFAAAAAAAAAA
kada.tom
Nishi dokázal odvrátit čtyři setbally za stavu 4-5 v 1. setu a od té doby se Dolgopolov totálně zhroutil a aktuálně prohrává už 4-6 0-3 :-)

No, snad to Nishi dotáhne co nejdřív, už očekávám Rafu s Fabiem :-)
ale moc pěknej byl ten závěr setu
babolat.cz
To se musel Jaziri hodně sesypat po tom neproměněným BB na 6:5 ve druhém setu. škoda.
ale v deblu ještě spolu s Nestorem pokračuje. Dneska by měli hrát čtvrtfinále proti páru Cuevas/Granollers. Tak hodně štěstí ... :)
Tak hvězdy lhaly...
horska.kraslice
Je obtížné prokousávat se zpět do první stovky. Ale 2. kolo (+ kvalifikace) docela dobrý, takhle by to šlo. :-)
Oprava: ne 2. kolo, ale 2 kola.