Stephensová v Charlestonu porazila Bouchardovou, její tým ale prohrává 10-14

27. 6. 2020, 10:31
Aktuality 2
CREDIT ONE BANK INVITATIONAL - Turnaj týmů v Charlestonu má za sebou druhou třetinu. V pátek uspěly v zápasech za dva body Amanda Anisimovová, Sloane Stephensová či Danielle Collinsová, jež si poradila s Viktorií Azarenkovou.
Sloane Stephensová

V Charlestonu se letos v dubnu nemohl kvůli pandemii koronaviru odehrát tradiční podnik WTA na zelené antuce. Pořadatelé tak o dva měsíce později připravili alespoň akci bez diváků za přísných hygienických podmínek.

Na šestidenním turnaji Credit One Bank Invitational startují dva osmičlenné týmy - Team Peace kapitánky Bethanie Mattekové-Sandsové a Team Kindness kapitánky Madison Keysové.

V úterý se měly odehrát čtyři dvouhry, od středy do soboty jsou v plánu vždy tři dvouhry a jedna čtyřhra a vyvrcholit má akce 'super nedělí', kdy budou na programu čtyři čtyřhry. Celkem tedy dojde na 24 zápasů a ve hře je dohromady 48 bodů - první dva dny je výhra za 1 bod, další dva dny za 2 body a o víkendu bude mít vítězný zápas cenu 3 bodů.

Úterní a středeční program v Jižní Karolíně výrazně narušil déšť, a tak se až během pátku dohnal skluz v programu.

V dohrávce nejprve uspěla Australanka Ajla Tomljanovicová, jež přehrála 7-5 6-2 portorickou šampionku z olympiády v Riu 2016 Monicu Puigovou a vyhrála tak i svůj druhý zápas na turnaji.

Následně v bitvě dvou Američanek uspěla osmnáctiletá Amanda Anisimovová, která udolala po odvrácení mečbolu 5-7 7-5 10-2 Caroline Dolehideovou.

V dalších dvou utkáních bodovaly hráčky týmu 'Peace' a zvýšily vedení svého výběru na rozdíl 6 bodů. Nejprve ve čtyřhře bodovaly Ema NavarrováJennifer Bradyovou a poté Danielle Collinsová porazila 6-1 7-5 Bělorusku Viktorii Azarenkovou, jež v Charlestonu neuhrála set ani na druhý pokus.

Na závěr čtvrtečního programu odehrála první zápas ve dvouhře během koronavirové pauzy Sloane Stephensová a si připsala vítězství, když Kanaďanku Eugenii Bouchardovou porazila 6-3 7-6. Ve druhém setu přitom odvracela tři setboly. Stav duelu mezi výběry Team Kindness a Team Peace tak upravila po čtyřech dnech na 10-14.

• CREDIT ONE BANK INVITATIONAL •
Charleston (USA / Jižní Karolína) zelená antuka
kompletní výsledky (23. - 25. 06. 2020)
Team Peace (kap. Matteková-Sandsová) - Team Kindness (kap. Keysová) 14-10 ... po 4. dnu
Bradyová (USA - Azarenková (Běl.) 6-3 6-2 ... 4-2
Bouchardová/Collinsová (Kan./USA) - Stephensová/Anisimovová (USA) 6-4 6-7(5) 7-10 ... 4-3
Dolehideová (USA) - Keysová (USA) 1-6 7-6(6) 4-10 ... 4-4