Strýcová v Torontu otočila bitvu s Gavrilovovou

9. 8. 2017, 08:24
Aktuality 39
WTA TORONTO - České singlistky v Torontu zůstávají neporažené. Už do osmifinále postoupila jako první z nich Barbora Strýcová, jež ve druhém kole udolala po téměř tříhodinové bitvě Australanku Darju Gavrilovovou, i když byla set a brejk dole. Svou první soupeřku už zná Karolína Plíšková, která si připsala první letošní výhru ve čtyřhře.
Barbora Strýcová

Barbora Strýcová na šestnácti ze sedmnácti letošních turnajů zvládla svůj úvodní zápas, osmkrát ale nezvládla hned další vystoupení. V Torontu se tak nestalo, byť v prvním vzájemném střetnutí s Australankou Darjou Gavrilovovou prohrávala 4-6 1-6.

Jednatřicetiletá Češka po ztrátě prvního setu nevstoupila dobře ani do druhého. Od stavu 1-4 ale získala čtyři gamy v řadě a vrátila se do hry. Set sice dopodávat nedokázala, ale v tie-breaku, v němž prohospodařila vedení 5-1 a byla dva míčky od porážky, uspěla. Pomohla jí i soupeřka, která na setbol zahrála dvojchybu.

Ve třetím setu fedcupová reprezentantka ztratila za stavu 4-2 podání, vyrovnání ale nepřipustila. Servis si vzala okamžitě zpět a v následující hře zápas po 2 hodinách a 52 minutách ukončila.

V Torontu hraje Strýcová teprve podruhé v kariéře a do osmifinále Rogers Cupu, který se ob rok koná také v Montrealu, postoupila poprvé. Ve čtvrtek v něm vyzve buď světovou dvojku Simonu Halepovou, nebo Slovenku Magdalénu Rybárikovou, jež startuje jako lucky loser a v prvním kole přehrála 7-5 6-0 Chorvatku Mirjanu Lučičovou.

S Halepovou, která měla v prvním kole volný los, se Strýcová zatím na okruhu WTA utkala třikrát a neuhrála s ní ani set. Naposledy rumunské tenistce podlehla v dubnu ve Stuttgartu. Proti Rybárikové česká hráčka nastoupila také třikrát a dvakrát vyhrála.

České singlistky tak zatím v Torontu nenašly přemožitelku. Petra Kvitová, Kateřina Siniaková a Lucie Šafářová, které rovněž zvládly první kolo už v pondělí, se o postup do osmifinále utkají až ve středu.

Plíšková začne proti oblíbené Pavljučenkovové
Stejně jako Karolína Plíšková, jež měla na úvod volno. V úterý se jen dozvěděla jméno své soupeřky, s níž odehraje svůj první zápas v roli světové jedničky. Postaví se proti Anastasii Pavljučenkovové, s níž ve čtyřech zápasech neztratila ještě ani set. Šestadvacetiletá Ruska v Kanadě začala drtivou výhrou 6-0 6-1 nad Francouzkou Alizé Cornetovou, kterou porazila i v šestém vzájemném duelu.

Nicméně Plíšková už má v Torontu jeden zápas za sebou. Teprve počtvrté v sezoně si zahrála čtyřhru, na kterou se letos přestala soustředit, a připsala si v ní první výhru. V Kanadě si poprvé zahrála po boku domácí Eugenie Bouchardové a společně do soutěže vstoupily výhrou 6-4 6-2 nad slovensko-belgickým duem Cibulková/Flipkensová.

Bouchardová už ve dvouhře dohrála. Na
domácí půdě v Torontu třiadvacetiletá Kanaďanka podlehla 3-6 4-6 o dva roky mladší Chorvatce Donně Vekičové a prohrála tak sedmý z posledních devíti zápasů.

Jekatěrina Makarovová dva dny po triumfu ve Washingtonu prodloužila svou neporazitelnost na šest utkání, když na úvod turnaje v Torontu smetla 6-1 6-3 Číňanku Shuai Peng. V dalším kole osmadvacetiletá Ruska narazí na svou neoblíbenou soupeřku Britku Johannu Kontaovou (
h2h 0-4).

Osmadvacetiletá Polka Agnieszka Radwaňská vyhrála svůj první zápas jako vdaná paní. V Torontu světová desítka odstartovala vítězstvím 6-3 6-2 nad Američankou Coco Vandewegheovou, s níž si vylepšila vzájemnou bilanci na 5-1.

Až na šestý pokus si Caroline Wozniacká připsala premiérový vítězný zápas na torontském Rogers Cupu. Letošní ročník dánská tenistka zahájila hladkou výhrou 6-3 6-0 nad Ruskou Jekatěrinou Alexandrovovou.

Rybáriková (SR) - Lučičová-Baroniová (Chorv.) 7-5 6-0
Bartyová (Austr.) - Dodinová (Fr.) 5-0 skreč D.
Garciaová (Fr.) - Cirsteaová (Rum.) 6-2 6-7(4) 6-4
Strýcová (ČR) - Gavrilovová (Austr.) 4-6 7-6(5) 6-3
Svitolinová (5-Ukr.) - Kasatkinová (Rus.) 7-6(4) 6-4
Wozniacká (6-Dán.) - Alexandrovová (Rus.) 6-3 6-0
• Čtyřhra - 1. kolo •
Grönefeldová/Peschkeová (8-Něm./ČR) - Hibinová, Rosolská (Jap./Pol.) 6-3 0-6 10-8
Chuang Chia-jung/Voráčová (Tchaj-wan/ČR) - Hradecká/Siniaková (6-ČR) 7-5 6-1
Bouchardová/Kar. Plíšková (Kan./ČR) - Cibulková/Flipkensová (SR/Belg.) 6-4 6-2