Tenisově to bylo super, pochvaloval si Berdych

  • Jen s malým zaváháním ve třetím setu, ale jinak s přehledem zvládl Tomáš Berdych návrat na US Open. Loni místo závěrečného grandslamu ležel v nemocnici, dnes na betonových dvorcích v New Yorku porazil v 1. kole domácího Ryana Harrisona bez ztráty setu.
    30. 8. 2017, 21:31 | Aktuality |  7 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

"Tenisově to bylo super, teda s lehkým zaváháním ve třetím setu," hodnotil patnáctý nasazený Berdych po výhře 6-4 6-2 7-6 za dvě hodiny a šest minut.

Nejvíc se Berdych možná lekl ještě před utkáním. Rozhodčí hráče u sítě upozornil, že diváci mají povoleno chodit na tribunách, i když se hraje. "To mě překvapilo. To jsem trošku koukal. 'Asi bude veselo!'," řekl si jednatřicetiletý Berdych.

Na dvorci číslo pět rychle dostal zápas pod kontrolu. Hlučnými fanoušky ani točícím se větrem se nenechal rozhodit. Největší překážkou byl pro něj ale soupeř. "Věcí okolo bylo víc, ale nejnepříjemnější byl on, i když jsem očekával složitější zápas. Paradoxně byl tenhle zápas asi nejjednodušší," porovnal Berdych výhru nad Harrisonem v New Yorku s letošními triumfy v Melbourne a Londýně.

Až ve třetí sadě se zápas trošku zadrhl. Berdych vzal dvakrát Američanovi servis, ale pokaždé o výhodu brejku přišel. "Vždy na jedné straně. Docela se rozfoukalo. Měl jsem dřív zareagovat a něco lehce změnit," uvedl Berdych. Setbol soupeře odvrátil bez problémů a v tie-breaku duel ukončil. "To mě těší," podotkl s úsměvem.

Berdych měl hrát už v úterý, kvůli dešti byl ale zápas přeložen. Pořadatelé většinu utkání zrušili už během odpoledne. "Je to velice výjimečně, to se při turnajích moc říct nedá, ale zvládli to poměrně dobře. Pustili nás domů rozumně brzo. Tak to má být," pochvaloval si semifinalista US Open z roku 2012.

Určitou výhodu mají hráči, kteří hráli na centrkurtu pod zataženou střechou. Ti měli den volna, zatímco Berdycha čeká další zápas hned ve čtvrtek.

"Nebudu si nějak stěžovat na střechu, že zvýhodňuje jiné lepší hráče. Tak to prostě je, tak ten fakt musím brát a nesmím se nad tím pozastavovat," konstatoval Berdych, jehož dalším soupeřem bude 64. hráč dvouhry ATP Alexandr Dolgopolov z Ukrajiny.

Dolgopolov je pro Berdycha "starý známý", ale v soutěži je hodně nových tváří. "Když se podívám na pavouka, tak znám asi tak třicet procent hráčů. Budu muset asi začít znovu studovat. Začínají ti známí docházet," smál se Berdych.

ČTK, Ondřej Jirásek
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (7)
31.08.2017 10:10Od: Mayo
Berda by mohol ísť veľmi ďaleko.
[ Reagovat ]
30.08.2017 22:26Od: Stan_Borowitz Tak to vypadá,
že si Tomáš sebevědomě kráčí pro titul...
[ Reagovat ]
30.08.2017 22:48Od: Fandina
To by se mi líbilo, podle mě na titul z GS má. Ale je potřeba si uvědomit, že je v půlce s Rafou a Rogerem.
[ Reagovat ]
30.08.2017 23:40Od: a.magerova Re: Tak tak....
Rogera nám porazit nesmí, dobrá připomínka... :-)))
[ Reagovat ]
30.08.2017 23:48Od: Fandina
Klidně ho může porazit, u mě je Berďulka nejvýš, ale kdyby s ním hrál, tak nevěřím, že ho porazí. :-))
[ Reagovat ]
31.08.2017 07:09Od: janek_da
záleží jenom na něm
[ Reagovat ]
31.08.2017 08:10Od: Jirajsw
Nevím jestli záleží jen na něm ve Wimbledonu hrál Tomáš na špičkové úrovni a přesto to nestacilo to spíš záleží co Roger pokoní a co ne:-)
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
TOPlist