Ve Washingtonu se dařilo Ruskám, Pavljučenkovová je po půl roce ve čtvrtfinále

1. 8. 2014, 16:04
Aktuality 15
WTA WASHINGTON - Tři nasazené Rusky postoupily do čtvrtfinále turnaje ve Washingtonu. Mezi osmičku nejlepších se dostala po půl roce i Anastasia Pavljučenkovová, kterou nyní čeká souboj s krajankou Makarovovou.
Anastasia Pavljučenkovová

Anastasia Pavljučenkovová začátkem února vyhrála halový turnaj v Paříži, na dalších 10 turnajích se však dostala jen jednou (na antuce v Madridu) do 3. kola. Po půl roce si čtvrtfinále zahraje tento týden ve Washingtonu, kde si po Francouzce Razzanové poradila i s japonskou vrstevnicí Hiroko Kuwataovou.

Třiadvacetiletá Ruska sice v zápase přišla třikrát o podání, ale využila celkem šest brejkbolů a v prvním vzájemném střetnutí s 200. hráčkou světa debutující na turnaji WTA zvítězila 6-3 6-3.

Ve čtvrtfinále na Pavljučenkovovou čeká druhá nasazená krajanku Jekatěrina Makarovová, která po obhájkyni titulu Cibulkové porazila i domácí Lauren Davisovou. Makarovová ve druhém setu smazala manko brejku, vyhrála 6-2 6-4 a jediná výhra ji dělí od zopakování loňského semifinále.

Ve vzájemné bilanci dvou ruských tenistek vede 4-2 Pavljučenkovová, o tři roky starší Makarovová však vyhrála jediný letošní duel na trávě v Eastbourne.

Třetí Ruskou čtvrtfinalistkou je zkušená Světlana Kuzněcovová. Vítězka US Open 2004 a Roland Garros 2009 sice prohospodařila několik náskoků proti Kirsten Flipkensové, ale zvítězila 6-4 7-5.

V prvním setu Belgičanka smazala jeden brejk, druhý už zlikvidovat nedokázala. Ve druhé sadě Kuzněcovová vedla 5-2 a dvakrát měla šanci utkání dopodávat, měla i mečbol, ale Flipkensová vyrovnala. V posledních dvou gamech však šestá nasazená Ruska ztratila jen jeden míček a nakonec utkání vyhrála ve dvou setech.

"V prvním setu jsem vedla 4-1 a pak jsem si to zkomplikovala. Ve druhém setu jsem vedla už 5-2 a opět jsem si to dokázala zkomplikovat," zlobila se na sebe Kuzněcovová. "Potřebuji lépe uzavírat zápasy, ale těším se, že mě čeká ještě několik zápasů na US Open Series," dodala bývalá světová dvojka.

O postup do semifinále si čtvrtfinalistka letošního French Open zahraje proti domácí Vanie Kingové, s níž vyhrála oba duely. Američanka si ve druhém kole poradila 6-1 6-3 s krajankou Christinou McHaleovou, když vývoj druhé sady otočila z 1-3 ziskem pěti gamů v řadě.