Veselý porazil Kližana, Rosol titul ve Winston-Salemu neobhájí

25. 8. 2015, 23:21
Aktuality 32
ATP WINSTON-SALEM - Lukáš Rosol titul na turnaji ve Winston-Salemu neobhájí. Český hráč ve druhém kole podlehl v repríze loňského finále šestnáctému nasazenému Jerzymu Janowiczovi z Polska 3:6, 2:6. Osmifinále si naopak zahraje Jiří Veselý. Jedenáctý nasazený hráč porazil Slováka Martina Kližana 6:3, 6:4.
Jiří Veselý

Lukáš Rosol loni ve Winston-Salemu získal svůj druhý titul na okruhu ATP a první na tvrdém povrchu, Letos však do turnaje vstupoval bez formy a i když v prvním kole vyřadil Lotyše Gulbise, dva zápasy po sobě poprvé od French Open vyhrát nedokázal.

Ve druhém kole třicetiletý Čech nestačil na Jerzyho Janowicze. Zatímco před rokem proti Polákovi ve finále dovrátil dva mečboly, tentokrát na něj nestačil. V prvním setu promarnil v maratonském třetím gamu, v němž se šlo osmkrát přes shodu, pět brejkbolů, další příležitost už ve zbytku zápasu nedostal a prohrál hladce 3-6 2-6.

Rosol je ve Winston-Salemu přihlášen ještě do čtyřhry se Slovákem Martinem Kližanem.

Také Kližan už ve dvouhře dohrál a postaral se o to druhý český zástupce v soutěži Jiří Veselý. Dvaadvacetiletý rodák z Příbrami měl jako nasazený hráč v úvodním kole generálky na US Open volno, naopak Slovák byl rozehraný z kvalifikace a po čtyřech výhrách v řadě byl v zápasovém tempu.

Veselý si s tím ale hlavu nedělal. Kližanovi sebral hned první servis a náskok udržel, přestože v devátém gamu nemohl set dlouho zakončit. Slovenský tenista odvrátil pět setbolů a sám si vypracoval čtyři brejkboly. Po devíti shodách ale nakonec Veselý uspěl a ve druhém setu už zápas dotáhl k výhře 6-3 6-4.

Veselý tak ukončil sérii tří porážek a bude usilovat o první čtvrtfinále od dubnového finále v Bukurešti. Od té doby na okruhu ATP dva zápasy po sobě nevyhrál, 'pouze' vyhrál challenger v Prostějově.

O postup mezi osmičku nejlepších se český mladík utká s šestým nasazeným Thomazem Belluccim, s nímž prohrál před týdnem v Cincinnati ale začátkem roku ho v Aucklandu porazil cestou za premiérovým titulem. Brazilský tenista ve druhém kole udolal 6-3 2-6 7-6 sedmnáctiletého Američana Francise Tiafoeho, který ve třetím setu neudržel vedení 4-2.