Veselý začal sezonu titulem z turnaje Futures

19. 1. 2013, 10:52
Aktuality 14
FUTURES ELIAT - Jiří Veselý si z prvního letošní turnaje odváží titul. Devatenáctiletý český tenista vyhrál Futures v izraelském Eilatu, kde potvrdil roli nasazené jedničky. V dnešním finále porazil Španěla Guillerma Olasa a připsal si už sedmou trofej z turnajů Futures.
Jiří Veselý

Jiří Veselý začal novou sezonu prvním turnajem až tento týden, za tvrdou přípravu během zimní pauzy byl ale hned odměněn. Bývalý nejlepší junior světa a vítěz chlapecké juniorky Australian Open ovládl totiž turnaj Futures v izraelském Eliatu.

Devatenáctiletý rodák z Příbrami byl v soutěži nasazenou jedničkou a už ve čtrvtfinále smetl 6-1 6-0 ambiciózního Srba Filipa Krajinoviče, kterého začíná trénovat Ivan Ljubičič. Jediný set ztratil v semifinále s turnajovou čtyřkou Slovákem Norbertem Gombošem. V dnešním finále pak porazil hladce 6-1 6-2 Španěla Guilerma Olasa. Společně s krajanem Romanem Jebavým navíc triumfoval i ve čtyřhře.

Veselému, kterého kapitán daviscupových šampionů Jaroslav Navrátil nominoval na 1. kolo nového ročníku týmové soutěže na duel ve Švýcarsku, už začínají být turnaje nejnižší kategire na profesionální úrovni malé. Z posledních deseti startů na podnicích Futures totiž jen jednou chyběl v semifinále. Dnes hrál celkově poosmé ve finále a získal v něm už sedmý titul.

Ve světovém žebříčku se díky vítězství posune někam k 275. místu, a jelikož až do léta neobhajuje téměř žádné body, dá se u talentovaného českého tenisty očekávat postupný vzestup a začlenění do prestižnějších challengerových turnajů.