1. 7. 2016, 13:55
Video dne 15
Pořádně emotivní závěr byl k vidění ve včerejším utkání mezi Viktorem Troickým a Španělem Ramosem. Umpire v pátém setu změnil rozhodnutí lajnového rozhodčího v neprospěch Troického, který v další výměně zápas prohrál. "Jste nejhorší rozhodčí všech dob!" nebral si servítky srbský tenista.
Viktor Troicki

V prvním setu by Troického rozhodnutí Damiana Torelly nejspíš tolik nerozhodilo, ale italský umpire se nebál opravit výrok lajnového za stavu 5-3 a 30:30 v pátém setu. Z autu bylo najednou eso a mečbol pro Španěla.

Areál v All England Clubu prořízl Troického výkřik a Srb si běžel pro míček, na kterém ukazoval, že se nemohl dotknout čáry. Rozhodčího nepřesvědčil, proto míček odpálil mimo kurt, řekl Torrelovi, že je nejhorší rozhodčí na světě, a šel si stoupnut na příjem. A ten poslal do autu.

U sítě pak Troicki podal soupeři ruku, ale s umpirem si chtěl ještě vyřídit účty. "Víte, co jste udělal? A v jakou chvíli?" Torellova námitka, že viděl aut, ho rozhodně nepřesvědčila. "Dneska jste neviděl nic! Udělal jste tak 30 chyb, nejenom v můj neprospěch, i v jeho," řekl mu na rozloučenou.

Frustrace byla z Troického cítit i na tiskové konferenci.

"Ten člověk na umpiru nemá zkušenosti z takového povrchu a z takových zápasů. Během své kariéry jsem ho nikdy neviděl, je to šílené," řekl 27. hráč světa. "Myslím, že tak špatný rozhodčí nemůže být na kurtu bez jestřábího oka. Neříkám, že jsem ten zápas prohrál kvůli němu, ale bylo frustrující, když rozhodoval důležité body někdo, kdo nemá žádné zkušenosti."

Vyřazený Troicki nyní navíc může od pořadatelů dostat pokutu. Tu si ale podle něj zaslouží také Torella.

"Podle mě by měl dostat pokutu i on. Já jsem se choval dobře, nevyváděl jsem, až do té chvíle."