Zahlavová-Strýcová postupuje, Kvitová a Zakopalová končí

26. 3. 2009, 22:15
WTA / ATP MIAMI - Do druhého kola štědře dotovaného turnaje postoupila česká tenistka Barbora Zahlavová-Strýcová, když si poradila s Italkou Knappovou. Naopak Zakopalová na další Italku Garbinovou nestačila, stejně jako Kvitová na Lisickou.
Barbroa Zahlavová-Strýcová

Barbora Zahlavová-Strýcová si letos zahrála v semifinále v Acapulku a o další úspěch usiluje mezi elitou v Miami. Své úvodní vystoupení v duelu dvou nenasazených hráček zvládla, když Italku Karin Knappovou porazila 7-6 6-3. V sobotu ji ve druhém kole čeká souboj s turnajovou čtrnáctkou Alize Cornetovou z Francie.

Naopak Klára Zakopalová prohrála hned první zápas, což se jí na turnajích letos stalo již pošesté. V Miami nestačila na Italku Tathianu Garbinovou. Dvaašedesáté hráčce světa podlehla 3-6 4-6 a připravila se o utkání proti Rusce Zvonarevové.

Zakopalové se v prvním setu stala osudná jediná ztráta vlastního servisu a dobře se pro ni nevyvíjel ani ten druhý. Za stavu 1-5 však přece jen dokázala soupeřku potrápit a snížit na 4-5. Jednatřicetiletá Italka však obrat nepřipustila a ukončila působení pražské rodačky na turnaji s dotací 4,5 milionu dolarů.

Třetí letošní zápas proti tréninkové partnerce Benešové si v Miami nezahraje Petra Kvitová. V prvním kole totiž podlehla 2-6 4-6 Němce Sabině Lisické, přestože první dva gamy zápasu získala devatenáctiletá Češka.

Především díky skvělému servis postoupila do druhého kola Němka Grönefeldová. Nasázel sedm es, po prvním podání prohrála jen šest výměn a za 68 minut porazila osmifinalistku z Indian Wells Jill Craybasovou hladce 6-4 6-1.

Se světovou jedničkou Serenou Williamsovou se ve druhém kole utká domácí divoká karta Alexa Glatchová. Ta smetla Švýcarku Timeu Bacsinszkou smetla za necelou hodinu 6-4 6-1, když měla famózní nástup do obou setů, v nichž pokaždé vedla 5-0.

Jméno soupeře pro svůj úvodní zápas na Floridě zná Radek Štěpánek. Když už to vypadalo, že si v sobotu zahraje s Argentincem Chelou, došlo ke zvratu. Američan Bobby Reynolds dokázal otočit nepříznivý stav 0-6 3-5 a vynutil si třetí set. Také v něm ho první dva prohrané gamy nepoložily a nakonec si vydřel postup. Český tenista Reynoldse loni dvakrát porazil.

Takřka beznadějný stav 4-6 0-4 nevzdal také Ryan Sweeting. Rodák z Baham si ve druhém setu proti Chilanovi Massuovi dokonce vytvořil setbol, obrat však nedokonal.