Bál jsem se debaklu, přiznal Rosol. Tsongu pak udolal

  • Bál se debaklu, ale z kurtu odcházel Lukáš Rosol po první dvouhře čtvrtfinále Davisova poháru proti Jo-Wilriedu Tsongovi jako hrdina. Česká dvojka si totiž hned na úvodu zápasu proti francouzskému čtvrtfinalistovi Wimbledonu připsala trochu neplánované vítězství v pěti setech.
    15. 7., 22:17 | Aktuality |  1 komentář
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

"Před zápasem jsem si říkal hlavně nedostat 1-6 2-6 1-6, aby to nebyla ostuda. Říkal jsem si, že musím udržet první tři gamy na svém servisu a že to půjde. Bál jsem se debaklu a nakonec se to ještě přiklonilo na moji stranu," řekl Rosol.

Na debakl to nebylo, ale k prohře měl blízko. Ve čtvrté sadě dokonce musel odvracet dva mečboly. "Nevzpomenu si, kdy naposledy jsem zápas obrátil z mečbolu. Musím říct, že mi hodně pomohlo publikum. Bylo neskutečné a hnalo mě dopředu," řekl Rosol.

Přiznal se, že v noci měl těžké spaní. Kvůli nervozitě nemohl usnout. "Já jsem spal snad čtyři hodiny. Převaloval jsem se na posteli, měl jsem milion různých myšlenek. Tady nehraju za sebe jako na turnaji, kde po prohře můžu být naštvaný sám na sebe, ale hraju za Česko a vnímal jsem, že lidi ode mě mají očekávání," vysvětlil Rosol.

Jak nemohl zamhouřit oka, těkal po televizní obrazovce. Už po půlnoci se tak dozvěděl o útoku ve francouzském Nice. "Jestli je to ovlivnilo? Je to možné. Je to smutné, co se to děje ve světě. Museli to ale hodit na kurtu za hlavu a hrát. Všiml jsem si, že na teplákovkách mají černou stužku," řekl Rosol.

Rosol během utkání na dvorci rostl s každou podařenou výměnou. Když se zápas obrátil v jeho prospěch, znovu se mu rozklepaly ruce. "Když to bylo 40-15 v posledním gamu, najednou jsme měl tuhé ruce a nohy. Ale podařilo se mi ten poslední balon uhrát," oddechl si Rosol. "Já jsem ten pátý set začal dobře. Když mi vzal podání, byl jsem trochu dole, ale povedlo se mi pak dobře returnovat a on se nemohl spoléhat na první servis. Začalo se více hrát a to mi vyhovovalo," vyprávěl zmožený Rosol, který více než hodinu po utkání trávil v péči fyzioterapeuta.

I když toho měl plné zuby, do dalšího zápasu bude prý v pohodě. "Já jsem poslední dva pětiseťáky v Paříži a Wimbledonu prohrál, ale dneska jsem to zlomil na svoji stranu. Cítím se fyzicky dobře a jsem rád, že v jednatřiceti na ně pořád stačím," usmál se Rosol.

Luboš Zabloudil, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (1)
15.07.2016 22:53Od: anakin01
Namyšlený aspik, v nejhorších obavách si přisoudil celé 4 hry, a pak si navíc ve skutečnosti uzurpoval několikanásobek.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist