Berdychovi se povedla odveta za olympiádu a zahraje si semifinále

23. 8. 2012, 20:11
Aktuality 15
ATP WINSTON-SALEM - Tomáš Berdych si krátce před US Open zahraje po delší době v semifinále. Ve Winston-Salemu se do něj dostal poté, co otočil utkání s Belgičanem Stevem Darcisem, kterému oplatil hořké vyřazení z olympijských her.
Tomáš Berdych

Tomáš Berdych v posledních týdnech dobrou formou neoplýval a v prvním čtvrtfinále po třech měsících ho navíc čekal nepříliš oblíbený soupeř. Se Stevem Darcisem prohrál v roce 2009 na antukovém challengeru v Prostějově i na nedávné olympiádě. A především prohra na wimbledonské trávě v rámci olympijských her, na kterých určitě alespoň v koutku duše pomýšlel na medaili, měla hořkou příchuť.

A dobře nezačal ani třetí vzájemné střetnutí. Zatímco v Londýně Berdychovi dělala problémy hlavně kluzká tráva, ve Winston-Salemu se dlouho trápil na servisu. I proto prohrál první set a v následujícím nedokázal potvrdit první brejk. Od stavu 4-6 a 3-2 však zapnul na vyšší obrátky, pomáhal si lepším podáním a do konce zápasu už neztratil ani game. O necelé tři roky staršího Belgičana nakonec vyprovodil kanárem a zvítězil 4-6 6-2 6-0.

"Krok za krokem... koncentrovaně,  jak říkal Krupík (trenér Tomáš Krupa)," komentoval Berdych svůj postup turnajem na Facebooku.

Šestadvacetiletý český tenista tak poprvé od dubnového finále na modré antuce v Madridu postoupil do semifinále. V něm se světová sedmička utká s Američanem Samem Querreym, který zdolal Ukrajince Alexandra Dolgopolova až v tie-breaku rozhodujícího setu. S rodákem ze San Franciska má Berdych zatím vyrovnanou bilanci 1-1, naposledy s ním před čtyřmi lety prohrál na US Open.

Ve druhém semifinále se střetnou dva favorité Jo-Wilfried Tsonga a John Isner. Nejvýše nasazený Francouz ve čtvrtfinále deklasoval 6-1 6-2 Španěla Marcela Granollerse, domácí hráč si poradil rovněž ve dvou setech s Belgičanem Davidem Goffinem.