Grandslamovou čtyřhru mužů vyhrála poprvé italská dvojice: Bolelli s Fogninim

31. 1. 2015, 13:49
Aktuality 14
AUSTRALIAN OPEN muži - Vítězi čtyřhry mužů se na Australian Open stali překvapivě Simone Bolelli a Fabio Fognini. Italští tenisté ve finále dvou nenasazených párů porazili Francouze Pierra-Huguese Herberta a Nicolase Mahuta a získali premiérový grandslamový titul.
Fabio Fognini a Simone Bolelli

Ženské čtyřhře v posledních letech vládne italská dvojice Sara Erraniová a Roberta Vinciová, čtyřhru mužů na grandslamovém turnaji však v historii vyhráli dosud pouze Orlando Sirola a Nicola Pietrangeli, kteří v roce 1959 ovládli Roland Garros.

V open éře se to až dnes na Australian Open podařilo Simonemu Bolellimu a Fabiu Fogninimu. Nenasazený italský pár si pro nečekaný triumf došel po dnešní výhře 6-4 6-4 nad Francouzi Pierrem-Huguesem Herbertem a Nicolasem Mahutem.

Fabio Fognini a Simone Bolelli"Je neuvěřitelné, čeho jsme s Fabiem dosáhli. Myslím, že se nám povedlo něco úžasného. Myslím, že Turnaj mistrů teď bude jedním z naších cílů v této sezoně," řekl Bolelli. Všechno je teď v našich rukách. Ale teď určitě budeme slavit," dodal Fognini.

Bolelli s Fogninim měli na kontě pouze dva deblové tituly, které získali na menších antukových turnajích ATP: v roce 2011 vyhráli v Umagu a sezoně 2013 v Buenos Aires. Na grandslamech bylo jejich maximem semifinále na US Open 2011 a Australian Open 2013.

Třiatřicetiletý Mahut hrál v grandslamovém finále podruhé, předloni na French Open rovněž neuspěl po boku Michaela Llodry. Pro třiadvacetiletého Herberta bylo finále životním výsledkem a možná i proto ho dnes limitovalo zdraví.

"Nevím, jestli to bylo kvůli nervozitě z tak velkého zápasu. Ale ještě dvacet minut před zápasem jsem nemohl vůbec běhat, měl jsem velké bolesti. Léky mi trochu pomohly, ale stejně jsem po celý zápas pociťoval závratě. Místo abych si finále užil, tak to pro mě byly ty nejhorší tenisové minuty, protože jsem nemohl parťákovi pomoct v boji o titul," řekl zklamaný Herbert.