Halepová prolétla do třetího kola, Muguruzaová končí

30. 6. 2016, 16:38
Aktuality 6
Simona Halepová dnes ve Wimbledonu smetla dvakrát 6-1 Italku Schiavoneovou a prolétla do třetího kola. V něm je také pětinásobná šampionka turnaje Venus Williamsová, jež vydržela postup přes Řekyni Sakkariovou. S turnajem se naopak loučí nasazená dvojka Gabriñe Muguruzaová, která nestačila na Slovenku Čepelovou.
Simona Halepová

Turnajová pětka Simona Halepová se na postup do třetího kola Wimbledonu příliš nenadřela. Rumunka v dnešním utkání smetla Italku Francescu Schiavoneovou, když za hodinu hry zahrála 18 vítězných míčů a udělala 14 nevynucených chyb. Halepová Italku šestkrát brejkla a sama za celé utkání prohrála jen dvě hry a díky agresivní hře vyhrála hladce dvakrát 6-1.

"Nehrála jsem před Wimbledonem žádný turnaj na trávě, takže jsem opravdu šťastná, že se mi tu daří," radovala se po utkání Rumunka, kterou letos trápí zraněná Achilovka. "Hodně dní jsem tu trénovala a snažila jsem se, abych byla co nejlépe připravená, ale trénink vám nedá to, co vám dají odehrané zápasy."

"Jsem spokojená s tím, jak jsem hrála. Myslím, že to byl solidní zápas. Dokázala jsem hrát agresivně, ale také jsem dobře variovala hru a měnila rytmus, což bylo důležité," hodnotila turnajová pětka. V boji o postup do osmifinále vyzve světovou pětku Kiki Bertensová.

O postup do dalšího kola dnes naopak dlouho bojovala pětinásobná šampionka turnaje Venus Williamsová. Američanka přehrála Marii Sakkariovou z Řecka až po dvou a půl hodinách hry 7-5 4-6 6-3.

Ve třetím kole je také turnajová devítka Madison Keysová, jež si poradila s Belgičankou Flipkensovou. Světová čtyřka Angelique Kerberová porazila 6-1 6-4 Američanku Varvaru Lepchenkovou. O postup do osmifinále si Němka zahraje s krajankou Witthöftovou.

O velké překvapení se dnes ve Wimbledonu postarala Jana Čepelová. Třiadvacetiletá Slovenka, které v žebříčku WTA patří 124. příčka, ve druhém kole vyřadila světovou dvojku a letošní šampionku Roland Garros Gabriñe Muguruzaovou, kterou přehrála 6-3 6-2, a postoupila tak do třetího kola.

Muguruzaová vypadala pouze jako stín hráčky, jež před měsícem porazila ve finále French Open světovou jedničku Serenu Willimsovou, a nečekaně prohrála za méně než hodinu. Udělala 22 nevynucených chyb a připsala si jen devět vítězných úderů.

"Dnes mi chyběla energie. Od včerejška jsem se cítila trochu unaveně a během zápasu jsem si připadala prázdně," řekla dvaadvacetiletá Muguruzaová. "Soupeřka ale hrála skvěle, beze strachu a zkoušela hodně věcí, které jí vyšly. Já se snažila, ale nešlo to," dodala rodačka z venezuelského Caracasu.

Košická rodačka Čepelová sice ještě nevyhrála žádný turnaj na WTA Tour, na kontě však má několik pozoruhodných výsledků. V roce 2014 vyřadila v Charlestonu světovou jedničku Serenu Williamsovou a loni hned v prvním kole Wimbledonu porazila tehdejší světovou trojku Simonu Halepovou.

"Bylo to na stejném kurtu (číslo 1) a mám na to krásné vzpomínky. Dnes jsem hrála hodně dobře a vítězství jsem si zasloužila, i když jsem s ním nepočítala," řekla Čepelová, která si tak na londýnské trávě připsala další senzaci a znemožnila vysoce favorizované Muguruzaové zopakovat loňské wimbledonské finále a zaútočit na druhý grandslamový triumf po vítězství v Paříži. Třiadvacetiletá kvalifikantka, které v žebříčku patří až 124. místo, bude ve třetím kole soupeřkou Lucie Šafářové.

Namále měla dnes v Londýně také turnajová trojka Agnieszka Radwaňská, jež musela v duelu druhého kola s Chorvatkou Anou Konjuhovou odvracet tři mečboly, těžké chvíle ale zvládla a nakonec zvítězila po dvou hodinách a 39 minutách hry 6-2 4-6 9-7. V boji o osmifinále vyzve Radwaňskou Kateřina Siniaková.