Murray po nemoci výkonem nepřesvědčil

14. 3. 2009, 22:33
ATP INDIAN WELLS - Britský tenista Andy Murray postoupil do třetího kola turnaje v Indian Wells, se Španělem Montanesem se však nečekaně trápil. Těsnou výhrou zahájil také Švýcar Roger Federer.
Andy Murray

Andy Murray dva týdny abstinoval a po nemoci se necítí v ideální fyzické kondici. "Příliš toho od sebe tenhle týden neočekávám, protože jsem deset dnů v kuse nehrál," varoval britský reprezentant před svým vstupem do turnaje v Indian Wells. "Ztratil jsem samozřejmě něco z kondice a nehraju údery tak dobře jako předtím, než jsem onemocněl. "Snad ale zvládnu pár zápasů a dám se dohromady v průběhu turnaje," dodal Murray.

Murrayho slova se potvrdily hned v úvodním vystoupení na podniku ATP 1000. Čtvrtý hráč světa zdolal španělského antukáře Alberta Montanese až po hodině a pětatřiceti minutách 7-5 6-3, když čelil šesti brejkbolům, z nichž pět odvrátil. V dalším zápase ho čeká Francouz Paul-Henri Mathieu.

Poprvé od Australian Open se na kurtech představil Roger Federer. Švýcarský tenista, který turnaj v Indian Wells už třikrát vyhrál, porazil v úvodním zápase Francouze Marka Gicquela těsně 7-6 6-4. Světová dvojka však v zápase nečelila jedinému brejkbolu a nasázela 12 es.

Od skvělého tažení v Melbourne se vinou zranění na kurtech neobjevil také Španěl Fernando Verdasko. Desátý hráč světa po pomalejším rozjezdu porazil Brazilce Bellucciho hladce 7-5 6-1.

Ještě lépe start se v soutěži povedl turnajové patnáctce Tommymu Robredovi. Španělský vítěz dvou letošních antukových turnajů porazil Rusa Igora Kunicyna snadno 6-1 6-4.

Naopak velké starosti měl Gilles Simon, který se v této sezoně stále hledá. Yen-Hsun Lua z Tchaj-wanu zdolal až po třísetové bitvě.

V soutěži deblistů postoupil do druhého kola česko-indický pár Dlouhý/Paes, když po setech 6-4 3-6 10-8 porazil Rakušany Knowla s Melzerem.

Postoupil také argentinský pár Del Potro/Nalbandian, kteří se v červenci objeví v utkání Davisova poháru v České republice.