Murray válí. V Melbourne si smlsnul i na Grothovi

21. 1. 2016, 10:03
Aktuality 6
Jestli má někdo reálnou šanci zastavit na letošním Australian Open Novaka Djokoviče, tak je to Andy Murray. Britský tenista se totiž na svém oblíbeném grandslamu prezentuje ve vynikající formě. Dnes smetl Australana Sama Grotha a prolétl do třetího kola.
Andy Murray

Andy Murray na Australian Open už šest let nechyběl ve čtvrtfinále a čtyřikrát byl ve finále, ale ještě nikdy turnaj nevyhrál. Letos je zřejmě největší hrozbou pro suveréna Novaka Djokoviče, kterému v prvních kolech vyslal jasný signál: 'Jsem ve výborné formě'.

Druhý nasazený Skot v prvních dvou zápasech ztratil pouze jedenáct gamů v šesti setech. Po Němci Zverevovi dnes nedal šanci ani domácímu Samu Grothovi. Australan se snažil favorita zaskočit neustálými náběhy k síti, Murray ale reagoval parádními loby, kterými soupeřovu zbraň eliminoval.

Devětadvacetiletý Murray získal prvních devět gamů zápasu, poprvé australskému vrstevníkovi dovolil zapsat si bod na výsledkovou tabuli až za stavu 6-0 a 3-0. Groth pak dokonce favorita brejknul a vyrovnal na 4-4, ale víc už ze sebe dostat nedokázal. Murray po zcela jednoznačném průběhu zvítězil za hodinu a půl 6-0 6-4 6-1.

"Odehrál jsem opravdu výborný zápas. Jak po taktické, tak i herní stránce," pochvaloval si Murray, který začátkem února očekává narození prvního potomka a v případě předčasného porodu je připraven kdykoliv z turnaje odstoupit.

Ve třetím kole Murrayho v sobotu vyzve 32. nasazený Portugalec Joao Sousa, který v šesti vzájemných duelech uhrál jediný set.

Druhé kolo znamenalo v Melbourne konečnou pro Fernanda Verdaska. Španělský tenista sice na úvod senzačně vyřadil Rafaela Nadala, dnes byl ale proti Dudimu Selovi lepší jen v prvním setu. Ve zbytku zápasu přišel šestkrát o podání a s Australian Open se rozloučil porážkou 6-4 3-6 3-6 a 6-7.

Výsledky - Australian Open - muži (tvrdý povrch):
Murray (2-Brit.) - Groth (Austr.) 6:0, 6:4
Ferrer (8-Šp.) - Hewitt (Austr.) 6:2, 6:4, 6:4, 6:1
Isner (10-USA) - Granollers (Šp.) 6:3, 7:6 (8:6), 7:6 (7:2)
Raonic (13-Kan.) - Robredo (Šp.) 7:6 (8:6), 7:6 (7:5), 7:5
Tomic (16-Austr.) - Bolelli (It.) 6:4, 6:2, 6:7 (5:7), 7:5
F. López (18-Šp.) - Pella (Arg.) 7:6 (7:2), 6:7 (4:7), 7:6 (7:3), 6:7 (8:10), 6:4
Troicki (21-Srb.) - Smyczek (USA) 6:4, 7:6 (7:5), 7:6 (7:4)
Monfils (23-Fr.) - Mahut (Fr.) 7:5, 6:4, 6:1
Kuzněcov (Rus.) - Chardy (30-Fr.) 6:4, 7:6 (7:5), 7:6 (7:5)
Johnson (31-USA) - Bellucci (Braz.) 6:3, 6:2, 6:2
Sousa (32-Portug.) - Giraldo (Kol.) 6:3, 7:5, 3:6, 6:1
Sela (Izr.) - Verdasco (Šp.) 4:6, 6:3, 6:3, 7:6 (7:4)
Robert (Fr.) - Ram (USA) 6:1, 6:7 (6:8), 4:6, 7:5, 7:5
Millman (Austr.) - Müller (Luc.) 4:6, 6:4, 6:2, 4:6, 7:5