Navrátilová oslavila šedesátiny na bruslích. Prý by tu ráda 'strašila' ještě čtyřicet let

  • Před týdnem oslavila legendární tenistka Martina Navrátilová 60. narozeniny, na párty v Miami se bavila při bruslení a hraní kuželek. V Singapuru dnes přiznala, že si těžko zvyká na šestku na začátku svého věku.
    25. 10. 2016, 19:19 | Aktuality |  17 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

"Je těžké si uvědomit, že mi je šedesát, že tam je šestka. Padesátka už byla dostatečně špatná. Teď je to ještě horší, ale co se dá dělat," uvedla Navrátilová v rozhovoru pro ČTK, MFDnes a Radiožurnál v rámci Turnaje mistryň.

Šedesátku by bývalé světové jedničce a osmnáctinásobné grandslamové šampionce ve dvouhře na první pohled málokdo hádal. "Cítím se líp než většina lidí v tomhle věku. Nechovám se na svůj věk a asi nikdy nebudu. Ještě tady straším a doufám, že tady budu strašit ještě pár desetiletí," řekla osminásobná vítězka Turnaje mistryň.

Přání všeho nejlepšího do další šedesátky se od srdce zasmála. "To jste teda velký optimista," odvětila. "Já si vezmu čtyřicítku, jo? Dřív jsem si myslela, že se dožiju stovky. Ale záleží na kvalitě spíš než na kvantitě. To je hlavní."

Narozeniny oslavila v Miami s rodinou, blízkými i s tenistkami. "Byla to dobrá kombinace lidí. Přišla Chris Evertka a i Arantxa tam byla," zmínila svoji bývalou rivalku Američanku Chris Evertovou a Španělku Sanchezovou-Vicariovou.

Na malém kluzišti se bruslilo a hrály se kuželky. "Vyblbli jsme se. Byla to správná sportovní oslava," pochvalovala si Navrátilová. K bilancování se nedostala. "Nejsem ten typ. Vždyť mě znáte. Čas bych si mohla udělat, ale pak bych se zase rozbrečela kvůli rodičům. Nevzpomínám. Koukám se pořád dopředu," řekla Navrátilová.

Vítězka rekordních 167 singlových turnajů je hodně aktivní na sociálních sítích, ale gratulace si tam nepřečetla. "Už se na to nekoukám. Přestala jsem to číst v létě, protože komentáře byly takové negativní. Měla jsem z toho špatnou náladu. Nečtu to a od té doby jsem mnohem spokojenější," řekla Navrátilová, která hodně komentuje politické dění v USA a v diskuzích pak měla velice negativní reakce.

I když nesportuje pravidelně, hýbe se pořád. Jednou týdně zajde na tenis, občas si vyjede na kole. "Teď jezdím párkrát na paddleboardu. Bydlíme u vody, tak to je moc prima. Jógu jsem nedělala od května, když jsem jela do Evropy. Pravidelně nic nedělám, ale pořád alespoň něco."

V Singapuru je ambasadorkou turnaje, komentátorkou a sleduje nové hvězdy. Během rozhovoru přišla Karolína Plíšková. "Tak je vysoká!" řekla Navrátilová, když se po české jedničce ohlédla přes rameno. "Je šikovná. Talent byl viditelný od začátku. Dává velké rány, ale má i cit, měkké ruce. Když vylepší pohyb, v tom má možnost se zlepšit nejvíc, tak si myslím, že tam limit není," řekla Navrátilová.

Plíšková by teoreticky mohla být jednou novou hvězdou světového tenisu. Zdá se, že Serena Williamsová či Maria Šarapovová brzy opustí výsluní. "Teď je to vyrovnané, když takové osobnosti chybějí, tak zeje díra. Nová generace se konečně začíná chytat a vyrovnávat. Poprvé po třech letech bylo trošku ve vzduchu a měla jsem pravdu, že se tam konečně dostal někdo jiný než Serena. Je to tím, že Serena nehrála dostatek turnajů, ale Kerberová si to zasloužila," řekla Navrátilová.

Z Turnaje mistryň zamíří do Berlína, kde bude mít jednu ze svých přednášek, na kterých mluví o různých tématech. "O tenisu, o životě, o ženských právech, lesbických právech, mluvím o motivaci. Jak se dostat na špičku a zůstat tam. Většinou mluvím tak dvacet pětadvacet minut," uvedla Navrátilová.

Vždy je dobře připravena, stejně jako před vstupem na kurt. "Mám noty, ale většinou mluvím spatra," řekla. Po jejím vystoupení mají lidé prostor na otázky a nejčastěji se ptají, jak být úspěšný. "Mluvím o tom, co jsem se naučila skrze tenis a jak jsem to přizpůsobila běžnému životu," prohrálila Navrátilová. Podobnou přednášku v rodné České republice ještě neměla. "Nikdo se mě neptal. Tak to zařiďte," vyzvala zájemce.

Luboš Zabloudil, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (17)
26.10.2016 01:13Od: a.magerova Pěkné pěkné pěkné... :-)))
Člověk nemá mít malých cílů... ;-)

Takže přeju minimálně do 101... jakože rok na oslavy stovky... :-)))
[ Reagovat ]
26.10.2016 04:07Od: VlS
Na bruslích :-))
[ Reagovat ]
26.10.2016 07:16Od: Krisboy Re: :DDD
Dobře ty! Umbrtka rulezz!
[ Reagovat ]
25.10.2016 22:54Od: Fandina
Jo jo, člověku je šedesát a ani si to neuvědomí. Já si připadám na dvacet a kdyby mě neupozornilo zrcadlo, tak by mě ani nenapadlo, že je to jinak.
[ Reagovat ]
25.10.2016 23:02Od: FulnekUltras
vnitřek schránky se pořád odmítá smířit... ;)
[ Reagovat ]
25.10.2016 23:05Od: Fandina
Spíš mě nic nenutí nehoní, jsem svým pánem. Nikam nemusím, dělám si co chci. Není to jako dřív, když jsem byla v zaměstnání a pořád jsem se někam hnala. Teď jsem v pohodě. Ale zase nejsem ta kočka, za kterou se kde kdo otočí. Všechno má svoje.
[ Reagovat ]
25.10.2016 23:07Od: FulnekUltras
ideální stav - a když ne kde kdo, tak aspoň někdo... ;)
[ Reagovat ]
25.10.2016 22:01Od: Targaryen123
Neumím si představit že v jejích letech budu tak akční :) až mě bude šedesát tak budu jen sedět na gauči, cpát se od rána do večera a sledovat reality show :D
[ Reagovat ]
25.10.2016 22:04Od: FulnekUltras
Už ta pětka na začátku úplně stačí... ;)
[ Reagovat ]
25.10.2016 21:41Od: sojka
dovedu si predstavit, jak Martina stale nekde "blbne" jak mala, velmi rozumim tomu, co asi chce vyslovit i predat ostatnim, ale nedovedu si vubec predstavit, ze polozim otazku: Jak mam byt uspesna? :-)
[ Reagovat ]
25.10.2016 22:24Od: VlS
Ale umím si představit odpověď - nesmíš si definovat úspěch nad rámec tvejch schopností :-). Pro někoho je úspěch ujít 100 metrů, pro jinýho vylézt na Mont Everest.
[ Reagovat ]
25.10.2016 22:29Od: sojka
tak urciteeee.. :-))) Ale stejne vsichni chteji slyset, ze limit je nebe a ty jim pomuzes najit tu silu, prece.. ;-)
[ Reagovat ]
25.10.2016 22:31Od: VlS
Já teda mám už limity splněný a už se můžu pobaveně dívat na ty, co jim ani bebe není dost :-)
[ Reagovat ]
26.10.2016 00:39Od: a.magerova Re: Sice vím, že to je jinak... přesto....:-))
https://pechan.cz/inshop/catalogue/products/pictures/BeBe%20Dobr%C3%A9%20r%C3%A1no%20kakaov%C3%A9%2050g.jpg
[ Reagovat ]
26.10.2016 01:39Od: blixa
Jako ty sušenky ? Nooo ... teda ... nic moc ... ;-)
[ Reagovat ]
26.10.2016 04:10Od: VlS
Hmmm, nebe, bebe, to by se mělo využít , tam je větsí potenciál, než u dobrého rána :-)
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
TOPlist