Roddick nestačil na Mónaka, po čtyřech letech dostal kanára

28. 3. 2012, 12:00
Aktuality 24
ATP MIAMI - Zhruba 20 hodin po skalpu Rogera Federera se Andy Roddick musel smířit s nečekanou porážkou s Juanem Mónakem. Domácí bývalé světové jedničce došly síly a do čtvrtfinále postoupil Argentinec. Mezi nejlepší osmičkou jsou i favorité Rafael Nadal, Novak Djokovič a Andy Murray.
Juan Mónaco

Necelý den poté, co ukončil šestnáctizápasovou vítěznou sérii Rogera Federera, utrpěl Andy Roddick nečekanou porážku s Juanem Mónakem. Americký tenista ve čtvrtém kole turnaje Masters 1000 v Miami s Argentincem prohrál 5-7 0-6 a soutěž pro něj skončila.

Devětadvacetiletý Roddick přitom začal utkání lépe. Ve třetí hře soupeři sebral podání a po šesti odehraných hrách vedl 4-2. Do té doby neměl na svém servisu problém, jenže pak mu postupně docházely síly a následných pět ze šesti gamů na podání prohrál. Nedařilo se mu ani na returnu a zákonitě tak přišla porážka 5-7 0-6.

Roddick tak utrpěl prvního kanára od roku 2008, kdy v Davis Cupu na španělské antuce marně hledal zbraně na Rafaela Nadala.

"Dneska jsem na to neměl fyzicky. Za stavu 4-4 mi došly síly, nemám prostě natrénováno," připomněl Roddick pauzu zaviněnou sérií zranění. "Ale jinak mám z turnaje dobrý pocit. Neomezují mě zdravotní problémy, takže záleží jen na mně. Je to jen otázka tréninku," uvedl tenista, kterému patří až 34. místo v žebříčku ATP. To je Roddickovo nejhorší umístění od roku 2001.

Mónaco, který ve čtvrtek oslaví 28. narozeniny, si tak pod Monfilsovi připsal další cenný skalp. O postup do semifinále se znovu s domácím hráčem - světovou osmičkou Mardym Fishem. Ten na Floridě zaznamenává nejlepší turnaj sezony, ve 4. kole si poradil ve třech setech s 12. tenistou světa Nicolásem Almagrem.

Bez ztráty setu postoupil do čtvrtfinále Rafael Nadal. Dvojnásobný finalista turnaje ve 4. kole porazil dvakrát 6-4 Japonce Keie Nišikoriho, který však vzdoroval 2 hodiny a 10 minut.

"Od konce prvního setu jsem gamy na servisu vyhrával snadněji, než on (Nišikori). Měl jsem hru více pod kontorlou," komentoval Nadal, který si v zápase vyžádal pauzu na ošetření a nechal si zatejpovat koleno. "Koleno dnes nebylo v perfektním stavu. Ale důležité je snažit se vyhrávat co nejvíce zápasů. Pro mě je to důležitý turnaj a každé vítězství má pro mě velkou váhu."

Nadal v zápase předvedl mnoho vydřených fiftýnů, jeden z nich stál ale opravdu za to:

Dalším Španělovým soupeřem bude Jo-Wilfried Tsonga, se kterým poslední dva zápasy na okruhu ATP (oba loni v Londýně - na trávě v Queensu a v hale na Turnaji mistrů) prohrál. Francouzský tenista rovněž v Key Biscayne ještě neztratil set, v osmifinále si poradil hladce 6-2 6-3 s Němcem Florianem Mayerem.

Už devátý vzájemný zápas v řadě s Gillesem Simon vyhrál Andy Murray. V Miami Francouze porazil 6-3 6-4 a postoupil do čtvrtfinále proti Janku Tipsarevičovi. Se Srbem má bilanci 4 výher a 3 porážek.

Ve čtvrtém vzájemném souboji po sobě s Richardem Gasquetem neztratil set Novak Djokovič. Na Masters 1000 na Floridě si s Francouzem poradil 7-5 6-3.

Ve čtvrtfinále narazí na světovou pětku Davida Ferrera, se kterým prohrál na loňském Turnaji mistrů, letos si s ním ale už poradil 3-0 na sety na Australian Open, byť úvodní dva sety byly velmi vyrovnané. Španěl v osmifinále vyřadil Juana Martína Del Potra.