Schnyderová to s návratem myslí vážně. V Praze vyhrála menší turnaj ITF

6. 9. 2015, 21:34
Aktuality 11
Bývalá švýcarská hvězda a sedmá tenistka světového žebříčku Patty Schnyderová suverénně vyhrála turnaj ITF v Praze na dvorcích klubu TJ Spoje. Při čtvrtém startu po letním návratu se dočkala prvního titulu.
Patty Schnyderová (© cts.cz)

Šestatřicetiletá vítězka 11 turnajů na okruhu WTA se vrátila před pár týdny k tenisu po čtyřech letech. Pražskou akci s dotací 10.000 dolarů ovládla suverénně. Včetně kvalifikace vyhrála sedm zápasů, vždy bez ztráty setu, a umění prokázala i v dnešním finále proti Zuzaně Luknárové. Slovenku porazila 6-1 6-2.

Se Schnyderovou si v tomto týdnu zahrálo také pět Češek, ve 2. kole ji nezastavila ani turnajová jednička Jesika Malečková. V Praze si Švýcarka užívala turnaj i s osmiměsíční dcerou jménem Kim Aylaou. Profesionální kariéru ukončila v květnu 2011.