Stosurová překonala rekord v rychlosti podání. A vypadla

6. 11. 2009, 17:31
Australanka Samantha Stosurová se dnes zapsala do historie. Na Bali vyslala proti Španělce Martinezové-Sanchezové servis o rychlosti 208 km/h a překonala tak dosavadní rekord Venus Williamsové. Na výhru jí to ale nestačilo a po porážce 6-7 5-7 na turnaji končí.
Samantha Stosurová

Dosavadní rekord v rychlosti podání na ženském okruhu byl 207.6 kilometrů v hodině a jeho držitelkou byla Venus Williamsová. Až WTA údaj potvrdí, novou rekordmankou bude Samantha Stosurová.

Rekordní servis jí ale dnes proti Marii Jose Martinezové-Sanchezové nestačil. Španělská hráčka se při podání Australanky v prvním setu sice neprosadila, ale sama při svém servisu nezaváhala a úvodní sadu pak získala v tie-breaku. V druhém setu už obě tenistky tak suverénní nebyly, na jeho konci se ale radovala znovu Martinezová-Sanchezová, která z devíti brejkbolů tři využila.

Španělka se tak dostala do semifinále turnaje, ve kterém se utká s Francouzkou Aravane Rezaiovou, jež se mezi nejlepší čtyři dostala už včera.

V dalším semifinále se utkají nasazená jednička Marion Bartoliová a japonská veteránka Kimiko Dateová-Krummová.

Druhá jmenovaná měla postup do semifinále velmi jednoduchý. Cestu do něj jí usnadnila Belgičanka Yanina Wickmayerová, která si kvůli porušení dopingových pravidel rok nezahraje a z turnaje se odhlásila ještě včera. Místo ní k dnešnímu zápasu se Španělkou Medinaovou, jehož výsledek už nemohl na postupu Dateové nic změnit, nastoupila Ruska Věra Duševinová.

O finále se s Dateovou popere turnajová jednička Marion Bartoliová. Francouzská hráčka v prvním utkání neztratila set a podobně suverénně si počínala i v dnešním souboji o první místo s Izraelkou Shahar Peerovou. Ta sice v sedmi předchozích setkáních Bartoliovou šestkrát porazila, dnes ale na kurtu dominovala 12. hráčka světa. Francouzka agresivní hrou držela Peerovou pod stálým tlakem a když za stavu 4-2 ve druhém setu odvrátila dva brejkboly své soupeřky, utkání už dotáhla do vítězného konce.

"Ke konci jsem se musela vydržet soustředit, protože jsem se Shahar odehrála tolik zápasů, kdy jsem vedla 4-1 nebo 3-0 ve druhém setu a nakonec mě porazila," řekla po zápase spokojená Bartoliová. "Řekla bych, že ten game, kdy jsem vedla 4-2 a prohrávala 15:40 a dokázala si udržet servis, byl opravdu důležitý," dodala.