Veselý se vrátil do zápasu, s Belluccim však prohrál i ve Winston-Salemu

27. 8. 2015, 07:18
Aktuality 12
ATP WINSTON-SALEM - Jiří Veselý končí na druhé akci po sobě na raketě Thomaze Bellucciho. V osmifinále turnaje ve Winston-Salemu odvrátil pět mečbolů v řadě a vynutil si třetí set, ale nakonec stejně brazilskému sokovi podlehl.
Jiří Veselý

Jiří Veselý ve Winston-Salemu odstartoval skalpem Slováka Marina Kližana, druhou výhru už ale v generálce na US Open nepřidal. Dvaadvacetiletý rodák z Příbrami prohrál s Thomazem Belluccim, na kterého nestačil i před týdnem v Cincinnati. Ze tří vzájemných soubojů Brazilce porazil pouze začátkem sezony v Aucklandu, kde vybojoval svůj premiérový titul.

Ve Winston-Salemu Veselý
nezvládl vstup do zápasu a první set prohrál hladce za 24 minut. Pak se hra vyrovnala, úvod tie-breaku druhé sady ale českému hráči opět utekl. Od stavu 1-6 však odvrátil pět mečbolů a nakonec si vynutil třetí set.

V něm se opět dostal do vedení o pět let starší Bellucci, který za stavu 5-3 podával na vítězství. Veselý sice dokázal na poslední chvíli poprvé sebrat svému soupeři servis, ale brejk nedokázal potvrdit a tak za hodinu a 51 minut prohrál 1-6 7-6 4-6.

Veselý se tak už může přesouvat do New Yorku na poslední grandslam sezony, na kterém pro něj předchozí dvě účasti skončily vždy hned v úvodním kole. Jméno svého prvního letošního soupeře se dozví už dnes večer středoevropského času.

V Severní Karolíně se nedaří papírovým favoritům a také v osmifinále se jedno překvapení urodilo. Semifinalista letošního French Open a třetí nasazený Jo-Wilfried Tsonga
v boji o čtvrtfinále podlehl 3-6 6-4 6-7 domácímu Stevu Johnsonovi. a z šestnácti nasazených hráčů tak vv soutěži pokračují už jen čtyři.