Veselý slavil narozeniny, od týmu dostal sadu na holení

  • Jiří Veselý zažívá výjimečný daviscupový týden. Na nedělním srazu oslavil s týmem 23. narozeniny a na konci týdne se poprvé před domácím publikem při čtvrtfinálovém utkání s Francií v Třinci představí jako jednička výběru nehrajícího kapitána Jaroslava Navrátila.
    11. 7., 14:02 | Aktuality |  0 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

Absence Tomáše Berdycha překládá velkou váhu zodpovědnosti na Veselého. Ten už jako lídr družstva úspěšně zvládl baráž v Indii, ale v domácím čtvrtfinále bude pod větším drobnohledem.

"Já si nicméně myslím, že situace v Indii byla náročnější. Potřebovali jsme za každou cenu vyhrát, byly tam těžké podmínky, velké horko a vlhko. Francouzi jsou teď mírnými favority, my jsme ale doma a budeme se chtít vytáhnout. Ale tím, že jsem doma poprvé jednička, to bude pro mě něco jiného," řekl Veselý.

Týden, který se vyjímá zvyklostem, předznamenala už oslava jeho narozenin. I tu zažil uprostřed týmu poprvé. "Už jsme párkrát slavili narozeniny Tomáše, který je má v září. To jsou moje jediné zkušenosti. Ale nemá smysl dělat z toho velkou událost," usmál se Veselý.

Narozeninový rituál v českém daviscupovém výběru obvykle představuje pozvání týmu na večeři. Držel se toho i Veselý, který tým pohostil v penzionu v golfovém areálu v Ropici. Od spoluhráčů na oplátku dostal dort a sadu na holení.

"Dali jsme si dobré jídlo a připili jsme si, to je vše. Už během neděle jsem od lidí dostal celkem dost zpráv, ale jelikož jsme celou cestu ve vlaku do Třince hráli karty, ani jsem neměl čas na ně odpovídat. Teď to doháním," usmíval se příbramský rodák.

Důvody k úsměvu mu teď konečně zase zavdává i tenis. Veselý, bývalá juniorská světová jednička, se po špatném úvodu sezony zvedl, což potvrdil i postupem do osmifinále Wimbledonu. "Můj úvod roku byl katastrofální. První tři měsíce jsem nevyhrál žádný zápas. Ale teď se to vyvíjí a vrací tam, kde bych chtěl být. Uvidíme, co přinese druhá půlka roku, ale věřím, že jsem na správné cestě," řekl Veselý.

Na ni ho pomohl vrátit staronový trenér Jaroslav Machovský, pod nímž byl Veselý úspěšný právě mezi juniory. "Vyměnil jsem celý tým, mám i nového kondičního trenéra a fyzioterapeuta. Děláme odlišné věci než dřív a funguje to. Je to skládačka mnoha věcí. Věřím, že mě to žebříčkově posune dále."

Herní progres bude světová padesátka chtít potvrdit i ve víkendovém duelu v Třinci. "Jak už jsem řekl, mírnými favority jsou Francouzi. Ale Davis Cup je nevyzpytatelný a doma se o to chceme porvat," zdůraznil Veselý.

Petr Pokorný, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
 
 
 
 
 
 
TOPlist