11. výhra v řadě pro Kumstáta! Český talent je opět ve finále a potvrzuje životní formu

DNES, 17:16
Aktuality 6
ATP CHALLENGER HAMBURK - Jan Kumstát prožívá v posledních dnech zatím jednoznačně nejlepší období své kariéry. Talentovaný český teenager na antukovém challengeru v Hamburku dál navazuje na triumf z Liberce a připsal si už 11. vítězství v řadě. V semifinále zdolal 6:4, 5:7, 6:2 Matheuse Pucinelliho de Almeidu z Brazílie a zahraje si o další titul.
Jan Kumstát se probil do dalšího finále (© Ota Bartovský / MFDNES + LN / Profimedia)

Pucinelli De Almeida – Kumstát 4:6, 7:5, 2:6

Kumstát na sebe poprvé výrazně upozornil postupem do finále juniorského Australian Open 2024. Přechod na profesionální úroveň ale nebyl pro český talent snadný a prvního triumfu se po třech prohraných finále na okruhu ITF dočkal až před dvěma týdny v Liberci.

Na domácím challengeru ztratil jen jeden set, předvedl suverénní jízdu a slavil největší úspěch své kariéry. Jeho momentální tažení v Hamburku je podstatně náročnější, ale 19letý rodák z Prostějova odmítá zastavit a zvládl už šest duelů, včetně tří třísetových bitev.

V německé metropoli začínal na rozdíl od Liberce, kde obdržel divokou kartu, už v kvalifikaci. Přesto se znovu probil až do finále a zastavit ho nedokázal ani výše postavený Pucinelli De Almeida.

V tomto duelu se mohl Kumstát dlouhou dobu spolehnout na vlastní servis, i když měl velmi nízké procento trefených prvních podání. Do stavu 6:4, 5:4 odvrátil všech pět brejkbolů a v každém setu zapsal jeden brejk. Už předtím však nevyužil mečbol na returnu, v desátém gamu viditelně znervózněl, odevzdal servis čistou hrou a dovolil brazilskému soupeři srovnání na 5:5.

V následujícím gamu neproměnil několik šancí na returnu, diskutoval s trenérem a po každém prohraném bodu rozhazoval rukama. Druhý set nakonec ztratil a odebral se na toaletu. Tam se výborně zkoncentroval a začal na kurtu naprosto vládnout. V rozhodujícím dějství hned na úvod slavil brejk a soupeři nakonec povolil jen dva gamy.

Kumstát tak zapsal už 11. vítězství v řadě a může podruhé v kariéře triumfovat mezi profesionály a zároveň na challengerech. Ve finále vyzve Mateje Dodiga z Chorvatska, nebo domácího Marvina Möllera. Už teď má jistý debut v TOP 300 žebříčku a posun někam k 277. místu. Blíží se tak k účasti v grandslamových kvalifikacích.

Výsledky turnaje ATP Challenger 75 v Hamburku

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz

Komentáře

6
Přidat komentář
com
za chvili bude v top 100 a pak ho čekaj prachy a dcera ...
Reagovat
George_Renel
A i diváky mě na své straně.
Reagovat
BarboraSalome.1
Z kvalifikace až do finále, paráda. Žádná divoká karta. Ještě jednu výhru
Reagovat
The_Punisher
Moc moc gratuluji!
Reagovat
Tomas_Smid_fan
Super, gratulace!

I Ondra to nakonec zvládl rychle.
Reagovat
MARECEK7
Dobře, viděl jsem,pujde nahoru jen pokračovat
Reagovat

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele
TOPlist