16letá Bejlek věří, že na grandslamech nehrála naposledy. US Open považuje za neskutečný úspěch

  • Šestnáctiletá tenistka Sára Bejlek se stala nejmladší účastnicí hlavní soutěže na letošním US Open, a přestože prohrála hned v 1. kole s favorizovanou Ruskou Ljudmilou Samsonovovou 3-6 1-6, netajila ze životního postupu mezi elitu nadšení. Věří, že nabrané zkušenosti jí pomohou k dalšímu rozvoji a že nebyla na grandslamu naposledy. Pozápasovou oslavu s týmem, kterou vzbudila rozruch po úspěšné kvalifikace, již nebude opakovat.
    30. 8., 17:06 | Rozhovory |  15 komentářů
    Sára BejlekSára Bejlek 
     
  • Profil hráče

"Jaké je to být nejlepší ve svém ročníku? Je to super a dodává mi to sebevědomí," řekla českým novinářům Bejlek. "Byla to pro mě obrovská zkušenost a jsem za US Open hrozně ráda. Už se těším na další turnaje. Mám za sebou sice dobré výsledky, ale tato soupeřka si opravdu hodně věřila. Jede na velké vlně a já s ní nic moc dělat nemohla," řekla Bejlek na adresu Samsonovové, která si po triumfu na turnajích ve Washingtonu a Clevelandu připsala 11. vítězství v řadě.

Bejlek se do hlavní části dostala z kvalifikace, kde vyřadila Francouzku Kristinu Mladenovicovou, Australanku Priscillu Honovou a Britku Heather Watsonovou. Potvrdila tak svůj potenciál. "Pro mě, rodinu i celý tým je to neskutečný úspěch. Strašně si ho vážím. Doufám, že to není můj poslední grandslam,“ řekla rodačka z Hrušovan nad Jevišovkou. "Určitě si odsud odvezu spoustu krásných vzpomínek. Hrát v šestnácti hlavní soutěž US Open je paráda," doplnila.

Za postup se 209. hráčka světa odměnila pizzou. "Ani se neptejte! Ve třech jsme si objednali dvě pizzy a každá byla větší než tenhle stůl. Takže jsme jeden a půl pizzy vyhodili," podotkla s úsměvem Bejlek.

Podle svých slov má nejblíže ke stylu Rafaela Nadala, ráda se vždy dívala na zápasy Sereny Williamsové. V hledišti ji během zápasu se Samsonovovou podpořil český kapitán Petr Pála. Její hlavní kouč chyběl z rodinných důvodů. "Jeho táta je od soboty v kómatu, což se dozvěděl až v pondělí ráno. Tak sedl na první letadlo," uvedla Bejlek se slzami v očích.

Šestnáctiletá tenistka po úspěšné kvalifikaci vyvolala v USA řadu reakcí kvůli videu na sociálních sítích. V něm ji její otec a trenér oslavně poplácali po zadní části těla. "Video jsem samozřejmě viděla. Byla to spontánní reakce celého týmu. Radovali jsme se. Určitě se to někomu může zdát nepohodlné a nekomfortní, ale už jsme to s týmem probrali. Již se to nestane," řekla Bejlek.

Reakce na internetu ji před zápasem se Samsonovovou nerozhodily. "Vůbec ne. Táta je můj táta a vždy bude. A kouče znám od svých osmi let. Tejpuje mě, masíruje mě. Kdyby se něco podobného stalo v Česku, nikdo by to neřešil. Protože jsme ale v Americe, vyjadřuje se k tomu každý. Jak ale říkám, promluvili jsme si a už se to nebude opakovat," dodala Bejlek.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (15)
30.08.2022 18:19Od: Tomas_Smid_fan
Dobře to řekla Sarasmilesmile
Nenech se těma úchylama rozhodit! Pravda, že oslava u mě vyvolala úsměv, protože se to zrovna odehrávalo uprostřed obrazovky a já tušil, že ultrakorektní novosvazáci zas budou mít hody...
Kdyby se radši vyjadřovali k předvedené hřesmile
[ Reagovat ]
30.08.2022 22:46Od: Stan_Borowitz
Co jim jako řekla dobře? Že se to příště nestane? To je jako dobře?

Už podle toho, jak si nechá říkat, je sama novosvazačka jako řenen...
[ Reagovat ]
31.08.2022 10:47Od: Tomas_Smid_fan
je jí 16 a ví, že se na to jinde dívají jinak, tak jim nebude mávat rudým šátkem před očima. Ono je to ok někde ve Stromovce bez kamer než na GS v detailusmile
[ Reagovat ]
30.08.2022 17:58Od: Newcombe Amíci jsou šouplí woukem
Jsem rád, že jsou u nás ještě normální lidi. Bejlek držím palce. A proč se vůbec jmenuje Bejlek a ne s -ová?
[ Reagovat ]
30.08.2022 22:43Od: Stan_Borowitz
Protože se jim a těm jejich divnejm zvykům chce přizpůsobovat, takže zrovna ona bohužel k těm normálním lidem nepatří...
[ Reagovat ]
30.08.2022 23:40Od: lvicek
Si jako myslíš, že si mohla po narození vybrat, předtím, než poslali papíry na matriku? Nebo to klepala mamce morseovkou z břicha, když vyplňovali formulář dopředu?
[ Reagovat ]
31.08.2022 08:06Od: Stan_Borowitz
Máš pravdu, za to můžou rodiče. Světáci z Hrušovan nad Jevišovkou. Vlastně sorry, from Peartown over the Jevishriver. Třeba není po nich...
[ Reagovat ]
31.08.2022 09:50Od: vavrinec
Takže "normální" je ten, kdo se bez odmlouvání podřídí komunistickým zvykům z padesátých let, kdy se zavedlo v podstatě automatické přechylování ženských příjmení? Protože před tím to nebylo ani samozřejmé, ani automatické. Máte opravdu zvláštní vidění světa pane Borowitzi. I když při vaší lásce k současnému Rusku a jeho prezidentovi se asi nelze moc divit, že?
[ Reagovat ]
31.08.2022 10:55Od: Tomas_Smid_fan
smilesmile
[ Reagovat ]
01.09.2022 09:24Od: Stan_Borowitz
Milé mladé Pirátstvo, asi to pro vás při vašem vzdělání bude překvapivé zjištění, ale čeština přechyluje od středověku, není to tedy žádný komunistický vynález, jak si myslíte. Dokonce bylo dříve - na rozdíl od počtu pohlaví - způsobů přechylování více, protože se rozlišovalo mezi ženami vdanými a nevdanými. Ano, až taková to byla komunistická totalita za toho feudalismu... Ale chápu, že pro někoho, kdo považuje za vědecké bádání třeba zkoumání genderových aspektů Ferdy Mravence, jsou takové informace daleko za horizontem jeho mozkové kapacity. Vlastně jejich, po anglosaském vzoru their, že. Přechylování je velmi šikovná a praktická pomůcka usnadňující a zjednodušující komunikaci. Bohužel v dnešní zideologizované době je napadána různými aktivisty, kteří o co nevzdělanější jsou, o to agresivnější bývají.

Dále se mýlíte i v tom, že mne otřepaným argumentačním faulem (s tématem trapného "světáckého" poangličťování nijak nesouvisejícím) označujete za milovníka Ruska a jeho prezidenta. Ne, opradu nechci, aby slečna Bejlek psala své jméno azbukou, dokonce ji ani nenutím, aby si ho začala přechylovat a používat v něm gracilis virgula, jak je v českých krajích zvykem, jen jsem si dovolil vyjádřit svůj (nesouhlasný) názor. A mám neskrývanou radost z toho, že se ihned seběhli kovaní liberální demokrati, aby mi vysvětlili, že něco takového je nepřípustné. A tím se oklikou vracíme k těm vámi zmiňovaným komunistickým zvykům, není-liž pravda?
[ Reagovat ]
31.08.2022 11:19Od: makro99
Pravil muž se zvukomalebnou českou přezdívkou Stan Borowitz...
[ Reagovat ]
31.08.2022 10:55Od: Tomas_Smid_fan
Její nepřechylování rozhodně nemá nic společného s moderní volbou příjmení bez přechylování. Chce si to jen vzít pravidla českého pravopisu...
A už se to tu btw řešilo.
[ Reagovat ]
31.08.2022 11:51Od: miraben99
Mně přijde, že někteří si zřejmě myslí, že se ve skutečnosti jmenuje Bejleková a Bejlek si jen nechává říkat :D Jinak si neumím vysvětlit, proč tohle vůbec někdo pořád řeší
[ Reagovat ]
31.08.2022 12:20Od: vavrinec
Vzhledem k tomu, že její matka se jmenuje Andrea Bejlek, tak asi dcera nebude Bejleková.
[ Reagovat ]
31.08.2022 13:00Od: miraben99
smile
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist