16letý Menšík na challengeru v Praze prohrál až v boji o finále

  • CHALLENGER PRAHA - Jakub Menšík na antuce v pražských Spojích skončil na svém teprve druhém challengeru v semifinále. V boji o finále 16letý Čech, finalista letošního Australian Open juniorů, prohrál 5-7 3-6 s druhým nasazeným Ukrajincem Oleksijem Krutychem.
    27. 8., 11:54 | Aktuality |  0 komentářů
    Jakub Menšík (© AFP)Jakub Menšík (© AFP) 
     

Jakub Menšík si letos v lednu zahrál finále na chlapeckém Australian Open a v průběhu sezony už sbírá i zkušenosti na turnajích dospělých. Tento týden na antuce v pražských se podruhé představil na challengeru a zaznamenal první tři vítězství.

16letý český talent si vyšlápl na tři třicátníky: španělského veterána a bývalého 111. hráče světa Adriana Menendéze, o 21 let staršího krajana a bývalého 26. hráče světa Lukáše Rosola a uruguayského antukáře Martina Cuevase. 

Přemožitele našel až v dnešním semifinále, svém druhém v soutěži mužů. Menšík nestačil na nasazenou dvojku Oleksije Krutycha z Ukrajiny, 271. hráči světa podlehl 5-7 3-6.

Český tenista měl přitom zápas o první finále výborně rozehraný. V úvodu si vypracoval vedení 5-1, ale k setbolu se nedostal, prohrál 11 z 12 následných gamů a zpátky do hry se už nedostal.

I přes dnešní porážku Menšík vyletí ve světovém žebříčku na 675. místo a o téměř dvě stě příček vylepší své maximum.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
 
 
 
TOPlist